Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.10.2020R.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Przeżywamy ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, który rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY. W modlitwie pamiętajmy o misyjnej działalności Kościoła, o Misjonarkach i Misjonarzach. Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
  • Wspominamy Św. Łukasza. Jest to Święto Patronalne Służby Zdrowia. W modlitwie pamiętajmy o Personelu Medycznym zmagającym się z koronawirusem oraz innymi chorobami, o Księżach Kapelanach, o Księdzu Jacku, kapelanie naszego szpitala, o Wolontariuszach.
  • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana,
  • W czwartek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża,
  • W piątek, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa,

Wyrażamy słowa WDZIĘCZNOŚCI Wszystkim, którzy wsparli Fundusz Stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano kwotę 4500 zł. „Dziękujemy”!

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli Ofiary na składkę „Inwestycyjną”. Jest to kwota 6630 zł oraz przelewy bankowe: 1200 zł.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i  Dniem Zadusznym  przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św.: w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 7:30 oraz w  Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

Informujemy Parafian, że zakończony został remont Domu Przedpogrzebowego na cmentarzu parafialnym oraz rozpoczął się remont ogrodzenia cmentarnego (część od ul. Dąbrowskiego). Wiąże się to z utrudnieniami w dojściu do cmentarza i grobów przylegających do muru. Za utrudnienia „Przepraszamy”.

Równocześnie prosimy sprzątających groby i przychodzących na cmentarz, aby śmieci nie wyrzucali na inne groby oraz na skarpę i posesję Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu – od ul. Zaborskiej. „Dziękujemy”. 

W przyszłą niedzielę, 25 października, w kościołach, których data konsekracji nie jest znana, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Od soboty, 17 października BR obowiązują restrykcje związane z zagrożeniem epidemicznym. Najważniejsze to ilość wiernych podczas Mszy Św. i Nabożeństw w kościele: 1 osoba na 7 m2. W naszej sytuacji w kościele może przebywać 85 Osób, a w kaplicy na cmentarzu komunalnym: 38 Osób.

Biskupi przywrócili dyspensę od uczestnictwa we Mszy Św.

Treść nowych zasad -> czytaj.

Prymas Wyszyński nauczał:
„We wszystkim tym, co zdarza się w życiu człowieka,
trzeba odczytać ślady miłości Boga. Wtedy do serca wkroczy radość”.