Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 06.04.2019 dzięki zorganizowanej przez Parafię pielgrzymce autokarowej, mogliśmy przybyć do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasza wizytę u kalwaryjskiej Matki rozpoczęła wspólna Eucharystia. Następnie ksiądz Proboszcz poprowadził Drogę Krzyżową, podczas której modlitewną opieką otoczony został Kościół, nasza parafia oraz wszystkie sprawy, z którymi przybyli pielgrzymi. Nie zabrakło też czasu na odpoczynek i osobistą modlitwę. Na zakończenie zwiedziliśmy z przewodnikiem Sanktuarium, był również prezentowany ciekawy film przedstawiający historię i obecne dzieje Bazyliki oraz otaczających ją Dróżek. Wszyscy pielgrzymi wrócili do swoich domów z uśmiechem na twarzy i pełni duchowych wrażeń, tak ważnych w okresie Wielkiego Postu.

fot. ks. Edward Mazgaj