Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2020r.

„CHODŹMY DO BETLEJEM i ZOBACZMY TO, CO SIĘ STAŁO, a CO NAM PAN OZNAJMIŁ. POSZLI WIĘC SZYBKO i ZNALEŹLI MARYJĘ, JÓZEFA i NIEMOWLĘ” (Łk 2, 15n)

Drodzy Parafianie! Goście!

Bóg zaprasza Wszystkich na swoje Urodziny. Wszystkim oznajmia Orędzie o Jego Miłości, Cierpliwości i Pokoju. Dołączmy do Pasterzy, posłuchajmy Chórów Anielskich, pokłońmy się Niemowlęciu otoczonemu czułością Jego Matki i troskliwością Józefa.

Życzymy, aby Radość i Światło Betlejemskiej Nocy rozpraszały mroki i niepewności Waszych serc, aby zdecydowana postawa Pasterzy była zachętą do odważnego i mądrego działania na rzecz Dobra, Piękna i Życia, aby Święta Rodzina z Betlejem była przykładem do realizacji Świętości i Szczęścia Waszych Rodzin.

Niech Bóg nam Błogosławi i strzeże na Drogach do Betlejem!

Wyrażamy słowa wdzięczności Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła: Siostrze Jadwidze Zakrystiance, Pani Bożenie, Pani Józefie, Panu Adamowi, Księżom i Parafianom przygotowującym Szopkę oraz inne dekoracje świąteczne. „Dziękujemy”!

„Bóg zapłać” Księżom za prowadzenie Rorat, Rekolekcje Adwentowe i Spowiedź przedświąteczną.

Dziękujemy Pani Renacie, Katechetce za rozprowadzanie opłatków i świec wigilijnych oraz pomoc przy Roratach.

O 17:30 Zapraszamy do kościoła na Nieszpory Świąteczne.

Jutro Święto Świętego Szczepana, diakona i męczennika. Msze Św. jak w niedziele.

Przypominamy, że w związku z wprowadzeniem ograniczeń czasowych i poruszania się w Sylwestra i Nowy Rok Nabożeństwo na Zakończenie Starego Roku rozpoczniemy w czwartek, 31 grudnia o 16:00, a następnie Msza Św. o 17:00. Natomiast w Uroczystość Bożej Rodzicielki, 1 stycznia Msza Św. z godziny 6:00 będzie przesunięta na 7:30.

NIECH RADOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA i BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE BĘDĄ DLA NAS NAJWSPANIALSZYM DAREM OD NARODZONEGO JEZUSA