Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 LIPCA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 LIPCA 2023 R.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Podczas składki zbierana jest „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za Ofiary.
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.
  • Wyrażam słowa podziękowania Księdzu Bartłomiejowi za Jego posługę dzisiaj i w minioną niedzielę. Życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w Parafii, do której został mianowany. Szczęść Boże!

 WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • We wtorek, 11 lipca święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • W środę, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W czwartek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • W sobotę, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W niedzielę, 16 lipca, Parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. O godzinie 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z PROCESJĄ przy kościele. Kazanie wygłosi i Eucharystię Odpustową celebrował będzie  Ks. Grzegorz Pal, proboszcz Parafii Św. Jakuba w Simoradzu, wieloletni wikariusz w naszej Parafii oraz Jubilat przeżywający Srebrny Jubileusz Kapłaństwa.

Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów i niesienia symboli religijnych, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie niosące feretrony i różaniec.

W kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych rozpoczyna się Triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Od 13 do 15 lipca Siostry zapraszają na Mszę Św. o 17:00 z możliwością przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego. W niedzielę, 16 lipca o 17:00 odbędzie się Msza Św. Odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Gregera. Zapraszamy.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na 40-stą Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się od 7 do 11 sierpnia BR., pod hasłem: Kościół jest Chrystusowy.” Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej pielgrzymki.

Księża Salezjanie zapraszają 24 każdego miesiąca (do października), do Sanktuarium, na Czuwania Maryjne oraz w każdy piątek lipca i sierpnia o 20:00 na Boskie Granie. Więcej informacji na plakatach.

 

Gościom i Parafianom  życzymy pięknej  pogody, zachwytu nad pięknem Stworzenia i bezpiecznej drogi podczas wakacyjnych wyjazdów. Niech wdzięczność i radość przenika Wasze serca.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:

„Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje”. Ezop