Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 CZERWCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 CZERWCA 2024 R.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • O godzinie 10:00, przy Remizie OSP w Broszkowicach odbędzie się Msza Św. ku czci Św. Medarda w Intencji urodzajów i Mieszkańców.

  • Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Broszkowicach przeżywają Jubileusz 100 lecia Straży Pożarnej. O 10:00 będzie sprawowana Msza Św. w Ich Intencji. Wszystkim Strażakom dziękujemy za Ich zaangażowanie oraz życzymy bezpiecznej służby i jak najmniejszej ilości wyjazdów do pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń. „Bogu na chwałę, Ludziom na pożytek”. Niech Bóg Wam Błogosławi, a Św. Florian ma Was w swej opiece.

  • Podczas niedzielnej składki zbierana jest Składka „Inwestycyjna”. Ofiary będą przeznaczone na zakończony remont schodów przy kaplicy na cmentarzu komunalnym. Jest to kwota ponad 100 tysięcy zł. Także pozostałe Parafie Dekanatu Oświęcimskiego zbierają na ten cel składkę. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • We wtorek, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.

  • W czwartek, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

  • W piątek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele o 17:30, a w dni powszednie po Mszach Św. wieczornych.

W niedzielę, 16 czerwca ulicami naszego Miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Św. o 13:15 w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu, następnie przemarsz ulicami miasta na boisko przy Szkole Podstawowej nr 4, gdzie o 15:30 rozpocznie się piknik rodzinny: zapewniamy moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy Parafian z Dekanatu Oświęcimskiego. Więcej informacji na plakacie.

W przyszłą niedzielę, w Babicach przy Domu Ludowym o 9:00 będzie sprawowana Eucharystia w Intencji Mieszkańców Babic, o zachowanie od klęsk żywiołowych oraz dobre urodzaje. Wyrażamy podziękowanie za złożoną Ofiarę na kościół. „Bóg zapłać”

Także w przyszłą niedzielę, Schola i Oaza Dzieci Bożych zaprasza na krótkie koncerty po Mszach św. o 7:30, 9:00, 10:30 oraz 12:00. Słuchając występu Dzieci zachęcamy, aby wesprzeć Wykonawców ofiarą na rozwój duchowy i dalszą działalność artystyczną. „Bóg zapłać”.

Polecamy czasopisma katolickie.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

Mądrość nie polega na sprycie, ale na umiejętności obstawania przy prawdach oczywistych. Ten przetrwa, kto wybrał świadczenie prawdom oczywistym. Kto wybrał chwilową iluzję, by na niej zarobić, ten przeminie wraz z iluzją.” 

Ks. Józef Tischner