Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 PAŹDZIERNIKA 2023 R.
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
• Na Mszy Św. o 12:00 pragniemy wyrazić życzenia i wdzięczność Księdzu Manfredowi z okazji Jego 40 rocznicy święceń kapłańskich, które miały miejsce 24 września 1983 r. w Aachen.
• Podczas składki zbierana jest składka „Inwestycyjna”. Przy Kaplicy na cmentarzu komunalnym rozpoczął się remont podejścia. Dotychczasowe mury zostaną zastąpione metalowymi balustradami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
• Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:
• W środę, 11 października – wspomnienie Św. Jana XXIII, papieża
• W piątek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
• W sobotę, 14 października – wspomnienie Św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim Nauczycielom i Katechetom życzymy obfitości Łask i Darów Bożych oraz wdzięczności za Ich trud wychowawczy i edukacyjny.

W dniach od 7 do 13 października w naszej diecezji odbędzie się peregrynacja Relikwii Bł. Rodziny Ulmów.
W poniedziałek 9 października Relikwie nawiedzą Parafię Św. Maksymiliana na Osiedlu. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.
Program Peregrynacji:
• 17:00 – wprowadzenie Relikwii;
• 17:30 – Różaniec;
• 18:00 – Eucharystia;
• 19:00 – Indywidualne uczczenie Relikwii z możliwością złożenia próśb;
• 19:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem;
• 20:30 – Odczytanie próśb i zawierzenie Parafii
• 20:45 – Apel Jasnogórski
Więcej informacji na plakacie.

W piątek 13 października, o 16:30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

Nabożeństwa Różańcowe w kościele odprawiamy: w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, o Parafii, o Rodzinach, o wszystkich, którzy potrzebują orędownictwa Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy do odmawiania Różańca w domach. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dorosłych do licznego udziału.

W niedzielę, 15 października, będziemy obchodzić 23 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA”. Do puszek zbierane będą Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.

Także w przyszłą niedzielę, w przedsionku kościoła, po Mszach Świętych o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00, Młodzież Oazowa będzie rozprowadzała znicze. Dochód przeznaczony na sfinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży z naszej Parafii. „Bóg zapłać” za wsparcie i życzliwość!

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na „WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu pragnie poinformować o możliwości składania ofiar dla Radia Maryja i TV Trwam w Parafii Wniebowzięcia NMP. Datki można składać w podpisanej kopercie na tacę lub w kancelarii parafialnej, zaznaczając, że jest to dar dla Radia Maryja. Więcej informacji na afiszu.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:

„Człowiek rodzi się i żyje dla służby, wolność polega jedynie na wyborze pana”.

Zofia Kossak-Szczucka