Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

kontakt@parafiaoswiecim.pl

Kontakt e-mail

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 CZERWCA 2026 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 CZERWCA 2026 R.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce duszpasterskiej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

  • W Broszkowicach przy Krzyżu o 10:00 będzie celebrowana Msza Św. ku czci Św. Medarda:O Bł. w pracy na roli, zachowanie od klęsk i dobre urodzaje oraz Bł. B. dla Mieszkańców Broszkowic”.

  • W Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych o 11:30, Ks. Bp. Roman Pindel będzie celebrował Mszę Św. Dziękczynną za nowych Błogosławionych Salezjańskich. Uroczystość połączona jest ze zjazdem Byłych Wychowanków. Zapraszamy.

  • W Skoczowie, na Kaplicówce odbywa się Pielgrzymka Diecezjalna ku czci Św. Jana Sarkandra.

  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączone z procesją eucharystyczną.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi, królowej.

  • W czwartek, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.

  • W piątek, 12 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  • W sobotę, 13 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W poniedziałek, 8 czerwca, w godzinach od 10:30 do 12:00 w naszym kościele, w konfesjonale pełni posługę Misjonarz Miłosierdzia.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele o 17:30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych. W Oktawie Bożego Ciała połączone będzie z procesją przy kościele. Zapraszamy!

Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania w Małych Grupach będzie w czwartek, 11 czerwca: Gr. 1 o 16:00 Gr. 2 o 17:00 oraz w piątek 12 czerwca: Gr. 3 o 16:00 i Gr. 4 o 17:00. Zapraszamy. Obecność obowiązkowa.

W niedzielę, 14 czerwca 2026 r. ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Bądźmy razem”. Rozpoczęcie Mszą Św. o 13:15 w kościele Św. Maksymiliana, następnie przemarsz ulicami: Al. Tysiąclecia, ul. Nojego, Pilata, Zaborska, Sienkiewicza, Dąbrowskiego, Śniadeckiego, Al. Tysiąclecia na plac wewnętrzny przy parafii, gdzie o 15:30 rozpocznie się piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy parafian naszego dekanatu. Prosimy o przyniesienie ciasta, można je złożyć w sobotę 13 czerwca lub niedzielę do salki nr 2 Domu Katolickiego.

W przyszłą niedzielę, będzie zbierana składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

W poniedziałek, 15 czerwca o 19:00 do sali duszpasterskiej, zapraszają Ks. Tomasz i Ks. Rafał na „Dialogi z Oświęcimia”.

Od 15 czerwca do 27 lipca w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędą się 30 – Letnie Koncerty Organowe. Program na plakatach. Wstęp wolny.

Zachęcamy do nabycia i lektury czasopism katolickich.

OJCOWIE KOŚCIOŁA:

„Nowe lekarstwo przyniósł nowy Nauczyciel. A ono nie wyrosło z ziemi, bo żadne stworzenie nie jest w stanie go wykonać. Chodźcie wszyscy, którzy popadliście w różnorodne choroby grzechu, używajcie tego niecodziennego leku. … On może usunąć ból serca, bladość duszy, bo zna ich tajemne głębiny.”

Św. Ambroży