Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 SIERPNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 SIERPNIA 2023 R.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 DZISIAJ

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce odbędzie się Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyrusza 32 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wieczorem Pielgrzymi przyjdą do naszego Miasta.
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • We wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, kapłana.
  • W środę, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy. W kaplicy Sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu, będzie celebrowana Msza Św. o 17:00 z okazji męczeństwa Św. Edyty Stein. Liturgii przewodniczył będzie Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel. Więcej Informacji na afiszu.
  • W czwartek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W piątek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

Jutro z kościoła Św. Maksymiliana w Oświęcimiu wyrusza 40-sta PIESZA PIELGRZYMKA OŚWIĘCIMSKA  na Jasna Górę. Módlmy się w intencji Pielgrzymujących, a Oni niech pamiętają o naszych Intencjach. Jest możliwość, aby na stronie www.zielonioswiecim.pl składać Intencje, które Pielgrzymi odczytają na różańcu i zaniosą przed ołtarz Matki Bożej na Jasnej Górze.

Przypominamy, że wyjazd Pielgrzymów autokarem na powitanie Pielgrzymki Oświęcimskiej, będzie w piątek, 11 sierpnia o godz. 8:00 z Placu Kościuszki, obok klasztoru Sióstr Serafitek. Lista jest już zamknięta.

W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

We wtorek, 15 sierpnia,  przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci  WNIEBOWZIĘCIA  NMP. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

O godzinie 12:00 SUMA ODPUSTOWA, z procesją wokół kościoła i poświęceniem wieńców dożynkowych. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Wiktor Szlęzak, proboszcz  Parafii Salezjańskiej, Miłosierdzia Bożego na Zasolu.

Zapraszamy Asystę procesyjną: niosących baldachim, feretrony, różaniec, dzieci sypiące kwiaty i niosące symbole religijne, ministrantów, lektorów, Koła Gospodyń Wiejskich z wieńcami dożynkowymi z Babic, Broszkowic i Dworów oraz Strażaków z Broszkowic.

Prosimy, aby nie sypać pokarmu gołębiom przy kościele i wokół świątyni. Ich odchody zanieczyszczają ściany kościoła, plac i zapychają rynny.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

Gościom i Parafianom  życzymy miłych wakacji,  ciekawych spotkań.

Niech Matka Boża, do której idą Pielgrzymi ma Was w swojej Macierzyńskiej opiece.

 

 CYTAT NA DROGĘ:

„Wybierzmy życie! Odrzućmy nicość i poświęćmy się Panu. Od da światłość naszym duszom i radość naszym sercom”.

David C. Cook