Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 LISTOPADA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 LISTOPADA 2023 R.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o 7:30 w salce.
  • W byłym niemieckim Obozie KL Birkenau odbędzie się tradycyjne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji Ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek Nabożeństwa o 14:00 przy Bramie Śmierci.
  • Po Mszach Św., przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć Ofiary do puszek na nowy Krzyż, który został zainstalowany na Cmentarzu Komunalnym w Oświęcimiu. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
  • W piątek, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W sobotę, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 105 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niech znakiem naszej postawy patriotycznej będzie udekorowanie domów flagami biało – czerwonymi.  W Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów,  o 10:00 będzie celebrowana Eucharystia w Intencji Ojczyzny. Po niej wyruszy marsz i nastąpi złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnikiem poległych Żołnierzy na cmentarzu parafialnym. Zapraszamy!

W niedzielę, 22 października w kościołach w Polsce odbyło się tak zwane „liczenie” Parafian podczas Mszy Świętych. Pragniemy poinformować, że w naszym kościele oraz w kaplicy i u Sióstr Serafitek uczestniczyło 1116 Parafian. Do Komunii Św. przystąpiło 559 osób. Parafia liczy ok. 8300 zadeklarowanych katolików. Niech te dane przemówią do naszej wyobraźni i serca. Przekażmy je tym, którzy w kościele ich nie usłyszą.

W piątek 10 listopada, o 16:30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę, 12 listopada będziemy przeżywać XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie pod hasłem: „TO JEST ZAWSZE NASZ DOM”. Więcej informacji na ulotkach.

 Także w przyszłą niedzielę, podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za  Ofiary.

Oratorium św. Jana Bosko przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu zaprasza na Oratorium dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Zajęcia będą odbywać się w każdą środę w godz. 16:00-19:00. Oferujemy pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, teatralne oraz wycieczki. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę, 15 listopada. Zapisy mailowo: jest.bosko@sdb.krakow.pl lub na pierwszych zajęciach. Szczegóły na plakatach.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

CYTAT NA DROGĘ:

„Kto się zbliża, tego nie odpychajcie, a kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto  wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.” 
Johann Wolfgang Goethe