Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 MARCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 MARCA 2024 R.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drodzy Goście i Parafianie! Składamy Życzenia Wielkanocne:

Ksiądz Jan Twardowski snuje refleksję:

Przy pustym Grobie Chrystusa Zmartwychwstałego dobrze sobie uprzytomnić, że trzeba być przegranym, żeby zwyciężyć, być ubogim, żeby coś dawać ludziom, znikać, żeby trwać, być bezużytecznym, żeby stać się pożytecznym dla kogoś, żyć po ciemku, żeby stać się światłem, umrzeć, aby żyć, kochać i nie przestawać cierpieć. Kiedy wydaje się, że wszystko skończone, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

Jak echo powracają słowa: „Czyńcie to na Moją Pamiątkę” – czyńcie Miłość, Eucharystię, Radość, Dobro i Piękno, bo od pustego Grobu Jezusa, od Ołtarza wszystko się zaczyna. Życzymy, aby Dar Jezusa Wielkanocnego, napełniał Wasze Czyny, Życie i Rodziny.

Niech Bóg Błogosławi! Duszpasterze

Bogu niech będą dzięki za przygotowanie i uczestnictwo w Tajemnicy Paschalnej.

Wyrażamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego, pełnego wiary i skupienia przeżycia Triduum Paschalnego: za przygotowanie dekoracji „Ciemnicy”, „Bożego Grobu”, kościoła oraz Liturgii Triduum Paschalnego, za zaangażowanie w uczestnictwo i przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Za wszelkie złożone Ofiary.

Wyrazy PODZIĘKOWANIA składamy: Siostrze Marietcie Zakrystiance, Pani Organistce, Służbie Liturgicznej Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Siostrom Serafitkom, Księżom Współpracownikom za Ich posługę w konfesjonale oraz zaangażowanie podczas Liturgii, Różom Różańcowym, Młodzieży Oazowej, Osobom prowadzącym adoracje, Panu Adamowi i Panom, którzy przygotowali dekoracje, Pani Agacie sprzątającej kościół, Panu Andrzejowi za fotografowanie uroczystości, Paniom w kuchni. „BÓG ZAPŁAĆ”!

DZISIAJ

  • O 17:30 zapraszamy na Nieszpory Świąteczne oraz Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia – Msze Św. jak w niedziele. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Trwa Oktawa Wielkanocna i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek, 4 kwietnia odbędzie się Spotkania dla Kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczęcie udziałem we Mszy Św. o 18:00, a po niej spotkanie z Księdzem Wizytatorem Katechetycznym.

Od piątku, 22 marca w naszym kościele słychać dźwięki nowych organów elektronicznych Firmy VISCOUNT. Remont starych organów piszczałkowych lub sprowadzenie innych podobnych to ogromna kwota, na którą nas nie stać. Obecny wydatek na organy wraz z nagłośnieniem to 56 tys. zł. Zachęcamy Parafian, Sponsorów do złożenia ofiary na ten cel: czy to przy świętach wielkanocnych, czy przy kwietniowej składce „Inwestycyjnej” lub osobiście w kancelarii. Już teraz mówimy: „Dziękujemy”!

W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. O 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O 17:30 Różaniec za Zmarłych Wypominanych.

W Imieniu Mieszkańców Noclegowni przy ul. Dąbrowskiego wyrażamy PODZIĘKOWANIE OFIARODAWCOM, którzy wsparli produktami spożywczymi funkcjonowanie tego Domu. „Dziękujemy”!

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Tylko miłość jest siłą co złagodzić może ból świata.”

Maria Konopnicka