Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 GRUDNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 GRUDNIA 2023 R.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

DZISIAJ

  • Na Mszy Św. o 10:30 pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. Zapraszamy CZCIGODNYCH JUBILATÓW, do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

  • Jest to ostatni dzień starego roku, Św. Sylwestra, papieża. Zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne o 17:00, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem. Można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W poniedziałek, 1 stycznia 2024 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie.

  • We wtorek, 2 stycznia – wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

  • W sobotę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek o 10:30 – Msza Św. w kościele Św. Maksymiliana  i przejście do kościoła Św. Józefa na Zasolu, zakończone wspólnym kolędowaniem. Zachęcamy do włączenia się w Orszak, by w ten sposób publicznie dać świadectwo naszej wiary. Dołączymy przy naszym kościele wkładając korony i zaopatrując się w śpiewniki. W Święto Objawienia Pańskiego, odwiedzą naszą Parafię Kolędnicy Misyjni, którzy w tym roku w całej Polsce będą wspierać Dzieci w Kolumbii. Nasi Kolędnicy wspomogą również Dzieci z Domu Dziecka w Santa Cruz.

Siostry Serafitki zapraszają w piątek, 5 stycznia na wspólną modlitwę przy Relikwiach Bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, o 17:30 Msza Św.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: z racji Objawienia Pańskiego, adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych, będzie po Mszy Św. o 7:30.

Salezjanie zapraszają na Jasełka Salezjańskie w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych zaangażowanych w Dzieło Salezjańskie, którzy zaprezentują Spektakl mówiący o radości Bożego Narodzenia i niosący przesłanie pokoju. Zapraszamy grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne. Terminy spektakli oraz formy zapisów można znaleźć na plakacie.

W niedzielę, 7 stycznia, obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Myślą i sercem powróćmy do naszej chrzcielnicy i dziękujmy Bogu za Dar wiary i włączenia do Wspólnoty Kościoła.

Także w niedzielę zapraszamy Żywe Róże Różańcowe oraz Sympatyków na Spotkanie Opłatkowe. W programie: o 14:00 Msza Św., a po niej wspólne kolędowanie i spotkanie przy stole w salce katechetycznej.

W gablotce oraz na Stronie Internetowej Parafii znajduje się Plan Kolędy. Prosimy o zapoznanie się z terminami Odwiedzin Duszpasterskich.

Prosimy, aby Parafianie pragnący przyjąć księdza „po Kolędzie” oczekiwali w drzwiach domu lub mieszkania.

Niech na stole będzie krzyż, Pismo Święte, zapalone świece, woda święcona.

Przy „Kolędzie” porozmawiajmy o naszej więzi z Parafią. Niech hasło Programu Duszpasterskiego: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”, otworzy Wszystkich Parafian na moc wiary i łączności z Bogiem oraz odkryje „możliwości i energię” Wyznawców Chrystusa.

Pragniemy zapytać też o uczestnictwo w katechezie dzieci i młodzieży oraz problemy z tym związane. Będziemy także chcieli uzupełnić kartoteki parafialne. „Bóg zapłać” za spotkanie, wspólną modlitwę i troskę o religijne życie Parafii.

Plan Kolędy na najbliższe dni:

Wtorek 2 stycznia 2024 r. od 15:00

1 ksiądz – Babice: od 14:00 ul. Kolorowa 1 – 25, ul. Mokra

2 ksiądz – Miasto: od 16:00 ul. Arciszewskiego 1, 3, 5

3 ksiądz – Miasto: ul. Arciszewskiego 4, 6

4 ksiądz – Miasto: ul. Arciszewskiego 11, 13

5 ksiądz – Miasto: ul. Arciszewskiego 15, 17

Środa 3 stycznia 2024 r. od 15:00

1 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 9, 11

2 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 13, 15

3 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 17, 19

4 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 21, 23

Czwartek 4 stycznia 2024 r. od 15:00

1 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 18, 20

2 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 22, 24

3 ksiądz – Os. Błonie: od 15:30 ul. Bałandy 8 A, B

4 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 8 C, D

Piątek 5 stycznia 2024 r. od 15:00

1 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 26, 28

2 ksiądz – Os. Błonie: ul. Bałandy 30, 32

3 ksiądz – Miasto: ul. Arciszewskiego 7, 9

Polecamy prasę katolicką.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Uspokój swą duszę, odrzucając wszelkie troski i nie przejmując się niczym, a będziesz służył Bogu według Jego upodobania i znajdziesz w Nim swą radość.”

Św. Jan od Krzyża