OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.10.2021R.

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

• Obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o Żyjących i Zmarłych Fundatorach, Ofiarodawcach i Budowniczych naszego kościoła.
  • W kancelarii parafialnej po Mszach Św. przyjmowane są WYPOMINKI za ZMARŁYCH.
  • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17:30.

• W poniedziałek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • We wtorek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  • W czwartek, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: w Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając zwykłe warunki odpustu.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 1 i 2 listopada:

1 LISTOPADA, PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Msze Święte w kościele Parafialnym – jak w niedzielę.

Na Cmentarzu Parafialnym w Kaplicy:

• o 9:00 – Parafia Wspomożenia Wiernych;
  • o 10:30 Parafia Miłosierdzia Bożego;
  • o 12:00 – Parafia Świętego Józefa;
  • o 14:00 – koncelebrowana z kazaniem, po Mszy Św. PROCESJA na CMENTARZU z modlitwami za Zmarłych.

Na Cmentarzu Komunalnym w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa:

• o 9:30 i 11:30 – Msza Święta z kazaniem,
  • o 14:00 – Msza Święta koncelebrowana przez kapłanów z Parafii naszego miasta z kazaniem, po Mszy Św. PROCESJA na CMENTARZU z modlitwami za Zmarłych.

2 LISTOPADA, WTOREK – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH.

Msze Św. w kościele Parafialnymo 7:00, 8:00 i 18:00

W Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym o 10:00, po Mszy Św. PROCESJA na CMENTARZU z modlitwami za Zmarłych.

Msze Św. na Cmentarzu Komunalnym w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa:

• o 11:00 – koncelebrowana przez kapłanów z Parafii naszego miasta z kazaniem , po Mszy Św. PROCESJA na CMENTARZU z modlitwami za Zmarłych.
  • o 17:00 – Msza Św.
  • o 14:00 w byłym Obozie Zagłady pod Ścianą Śmierci koncelebrowana przez kapłanów z Parafii naszego miasta.

Siostry Serafitki, w Uroczystość Wszystkich Świętych, będą przyjmowały „WYPOMINKI” przy kaplicy na Cmentarzu Parafialnym od 8:00 do 14:00.

Będzie też wystawiona skarbonka, do której można złożyć OFIARY na remont muru cmentarnego. „Bóg zapłać”.

Różaniec z czytaniem WYPOMINKÓW przez cały listopad o 17:30.

W tym tygodniu przypadają:

• Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Miłosierdziu Bożemu polecać będziemy Zmarłych: Biskupów, Kapłanów, Zakonnice, Zakonników, Misjonarzy, Wypominanych
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

• Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W piątek, 5 listopada Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

W sobotę, 6 listopada, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W przyszłą niedzielę, 7 listopada – Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej oraz Kalendarza z wizerunkami Matki Bożej w cenie 7 zł.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Pamiętajcie, bracia, że nic nie jest tak potrzebne ludziom Kościoła, jak modlitwa myślna. Ona to poprzedza wszystkie nasze czynności, towarzyszy im i po nich następuje”. Św. Karol Boromeusz