OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.05.2020r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tą uroczystością kończymy okres wielkanocny.
  • O 17:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo majowe.

• W poniedziałek, 1 czerwca – święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. będziemy odprawiać o: 6:00, 8:00. 9:00, 17:00 i 18:00. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy w modlitwach o wszystkich Dzieciach.
  • W środę, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • W czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta o 17:30.

Spotkanie Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych, odbędzie się w kościele, w czwartek, 4 czerwca, po Mszy Św. wieczornej, ok. 18:40. Zapraszamy!

W tym tygodniu przypadają:

• Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:30 do 8:30 oraz od 16:00 do 18:30.

• Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

Informujemy, że odwiedziny Chorych i Starszych Parafian, którzy chcą skorzystać z posługi kapłana w domu, odbędą się 5 i 6 czerwca (piątek i sobota). Prosimy zgłaszać na konkretny termin w kancelarii lub zakrystii oraz informować przed wizytą, czy nie ma możliwości zakażenia koronawirusem!

• W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W  Broszkowicach  o 10:00, będzie sprawowana Msza Św. –  ku  czci  Św. Medarda „O Bł. Boże dla Mieszkańców , zachowanie od gradobicia i szczęśliwe zbiory”. Zapraszamy!
  • Także w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o 7:30 będzie ZMIANA Tajemnic Różańca Świętego.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Przypominamy i apelujemy o zachowanie środków ostrożności – bezpiecznej odległości oraz zakrywania ust i nosa maseczkami ! Nie obowiązują już ograniczenia ilości Osób w kościele!

Kardynał Wyszyński nauczał: „Gdy czujemy się osamotnieni, wtedy zamiast obchodzić niekończący się labirynt drzwi, budynków, korytarzy – w poszukiwaniu przyjaciół, lepiej zwrócić się do Ducha Świętego i zająć się tym „Słodkim Gościem duszy”, bo On nas najlepiej zrozumie.”