Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.03.2019r.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Ojcowie Franciszkanie wyrażają słowa wdzięczności Parafianom, którzy wsparli materialne budowę Sali konferencyjnej w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach. Zebrano kwotę 4258 zł. „Bóg zapłać”  za Waszą ofiarność.
  • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00. ZAPRASZAMY!

W środę, 3 kwietnia o 16:30 odbędzie się w kościele Spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii Św. Obecność obowiązkowa!

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • Pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
  • Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 18:00.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec . o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:

  • 8:30 – dla Dorosłych,
  • 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
  • 17:00 – dla Młodzieży i Starszych,

W piątek, 5 kwietnia, o 17:00 Drogę Krzyżową poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Rozważaniami będą słowa Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

W dniach od 5 do 7 kwietnia w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach, odbywać się będą XVIII DNI KOLBIAŃSKIE pod hasłem: „Z Niepokalaną w Sercu Kościoła”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy! 

Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia, zaprasza w sobotę, 6 kwietnia  na 10:00 do naszego kościoła na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Członków i tych, którzy pragną włączyć się w to dzieło modlitwy za umierających. Szczegóły na afiszu.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 6 kwietnia BR. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:30. Opłata za autokar od osoby – 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca na drugi autokar. Zapisy w kancelarii parafialnej do czwartku, 4 kwietnia.

W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, rozpoczynamy w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Sordyl, wikariusz w parafii Św. Macieja w Andrychowie.

PROGRAM Rekolekcji znajduje się w gablotce, na Stronie Internetowej parafii oraz  wydrukowany do zabrania z ołtarza M. B. Nieustającej Pomocy. ZAPRASZAMY!

Módlmy się o Dary Ducha Św. dla Ojca Rekolekcjonisty oraz w intencji dobrego i owocnego przeżycia REKOLEKCJI dla całej Parafii.

Także w przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 8:00.

W piątek, 12 kwietnia odbędzie się MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele Św. Maksymiliana o 18:00 i przejście ulicami parafii salezjańskiej, naszej do kościoła Św. Józefa na Zasolu. ZAPRASZAMY! Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska.Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii i na plakatach. Zapisy do 16 kwietnia!

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 5 zł, a za duże to 12 zł. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną, będą w sobotę, 13 kwietnia, przed Niedzielą Palmową. Prosimy zgłaszać Chorych i Starszych Parafian w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Odwiedziny rozpoczniemy o 9:00.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Zespół Opery Krakowskiej zaprasza na „REQUIEM” Giuseppe Verdiego, które odbędzie się 13 kwietnia o 16:00 w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Więcej informacji na plakacie.

Św. Augustyn z Hippony przypomina:
„Rodzice powinni się starać, aby rodzina była małym Kościołem,
w którym to czci się Boga, myśli się o świętości,
a poprzez dzieci daje się społeczeństwu nowych świętych”.