Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 LIPCA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 LIPCA 2023 R.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyola, kapłana.
  • We wtorek, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez pijaństwo. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Książki Trzeźwości. Ten dzień to także 79 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • W piątek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

W środę, 2 sierpnia, nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki, czyli stan Łaski Uświęcającej, przyjęcie Komunii Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można uzyskać Odpust Zupełny Porcjunkuli.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i  18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.                                                                                                                                          Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

Od 1 sierpnia rozpoczynają się w Lizbonie 37 Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka. Na plakacie znajduje się program ŚDM transmitowany przez Telewizje Polska. Pamiętajmy w modlitwie o Papieżu, Młodzieży i Kapłanach, którzy przeżywają to Spotkanie.

W sobotę, 5 sierpnia Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

Także w sobotę, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których pójdziemy. Prosimy, aby zadbać o te Osoby, które już dłuższy czas chorują i nie przystępowały do Sakramentów Świętych! Odwiedziny Chorych rozpoczynamy od 9:00.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na 40-stą Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się od 7 do 11 sierpnia BR., pod hasłem: Kościół jest Chrystusowy.” Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej pielgrzymki.

Parafia organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy, w dniu 11 sierpnia (piątek), na powitanie PIELGRZYMÓW. Msza Święta na „Szczycie” o 14:00. Zapisy w kancelarii do wtorku, 8 sierpnia. Koszt – 40 zł. Wyjazd z Placu Kościuszki (obok Sióstr Serafitek) o 8:00.

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Św. o 7:30 w salce odbędzie się Zmiana Tajemnic Różańcowych. W tym dniu wyruszy z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie 32 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

 W środę, 9 sierpnia, w kaplicy Sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu, będzie celebrowana Msza Św. o 17:00 z okazji męczeństwa Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Liturgii przewodniczył będzie Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel. Więcej Informacji na afiszu.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

Gościom i Parafianom  życzymy udanych wakacji, dobrej pogody i ciekawych wyjazdów.

Niech Patronowie  miejsc wypoczywania mają Was  w swojej opiece.

 

 CYTAT NA DROGĘ:

„ Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talenty, energię, uczucia, pomagać w teraźniejszości pokoleniom przyszłym.”

Władysław Reymont