Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.10.2022R.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

DZISIAJ:

 • Obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o Żyjących i Zmarłych Fundatorach, Ofiarodawcach i Budowniczych naszego kościoła.
 • W kancelarii parafialnej po Mszach Św. przyjmowane są WYPOMINKI za ZMARŁYCH.
 • W przedsionku kościoła, po Mszach Św. Młodzież Oazowa z naszej parafii,  sprzedaje znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych oraz działalność w ciągu roku. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za wsparcie oraz życzliwość.
 • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • We wtorek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.
 • W środę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 • W piątek, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: w Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając zwykłe warunki odpustu.

Zapraszamy do Spowiedź Św. przed Wszystkimi Świętymi w poniedziałek, 31 października od 6:45 do 8:00 i od 17:00 do 18:30.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

1 LISTOPADA: WTOREK – UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

Informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy Św. o godzinie 12:00 i wieczornego Nabożeństwa. Pozostałe Msze Św. według porządku niedzielnego.

Na Cmentarzu Parafialnym  w Kaplicy Msze Św. będą odprawiane:

 • 9:00 –  Parafia Wspomożenia Wiernych;
 • 10:30 –  Parafia Miłosierdzia Bożego;
 • 12:00 –  Parafia Świętego Józefa;
 • 14:00 –  koncelebrowana z kazaniem, po Mszy Św. PROCESJA  na  CMENTARZU  z modlitwami za Zmarłych.

Na  Cmentarzu Komunalnym  w  Kaplicy  Najświętszego Serca  Pana  Jezusa:

 • 9:30, 11:30  –  Msza  Święta  z  kazaniem,  
 • 14:00 – Msza Święta koncelebrowana przez kapłanów z Parafii naszego miasta  z kazaniem, po Mszy Św.  PROCESJA na CMENTARZU z modlitwami za Zmarłych.

2 LISTOPADA: ŚRODA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

Msze Św.  w kościele Parafialnym –  o 7:00, 8:00 i 18:00 

W Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym  o 10:00, po Mszy Św.  PROCESJA na CMENTARZU z  modlitwami za Zmarłych.

Msze Św. na  Cmentarzu Komunalnym  w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa:

 • 11:00 – koncelebrowana przez kapłanów z  Parafii naszego miasta  z kazaniem , po  Mszy Św. PROCESJA na CMENTARZU z modlitwami za Zmarłych.
 • 17:00 – Msza Św. 

O godzinie 14:00 w byłym Obozie Zagłady pod Ścianą Śmierci będzie koncelebrowana Msza Św. przez  kapłanów z Parafii naszego miasta.

* * *

W Uroczystość Wszystkich Świętych, Siostry Serafitki będą przyjmowały „WYPOMINKI” przy kaplicy na Cmentarzu Parafialnym od 8:00 do 14:00.

Przez cały listopad o 17:30 będziemy modlić się na różańcu za Zmarłych Wypominanych.

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za Zmarłych Biskupów, Kapłanów, Zakonnice, Zakonników, Misjonarzy, Wypominanych.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i  18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
  Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 5 listopada, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

Także w sobotę, Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

W przyszłą niedzielę, 6 listopada –  Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

Księża w Dekanacie Oświęcimskim oraz Goście odwiedzający Cmentarz Komunalny zauważyli w jak złym stanie jest Krzyż. Na spotkaniu dekanalnym księży podjęliśmy decyzję o remoncie tego Znaku naszej wiary. Po Mszach Św. będzie możliwość złożenia Ofiary do puszek na renowację Krzyża na Cmentarzu Komunalnym.

Także w przyszłą niedzielę, zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar Obozów Koncentracyjnych i Gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej. Polecamy kalendarze na nowy 2023 rok.

GŁOS ŚWIĘTYCH:Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości. Święci wołają o świętość”. Św. Jan Paweł II