Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.08.2020R.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ: 

 • Przeżywamy Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o 12:00  wystawienie  Najświętszego Sakramentu.

Na wyznaczone godziny zapraszamy:

 • Od 13:00 do 14:00 – Parafian z Dworów;
 • Od 14:00 do 15:00 – Parafian z Babic i  Broszkowic;
 • Od 15:00 do 16:00 – ŻYWE  RÓŻE RÓŻANCOWE;
 • Od 16:00  do 16:30 – Dzieci, Młodzież, Kandydaci do Bierzmowania, Ministranci, Lektorzy, Oaza;
 • Od 16:30 do 17:30 – Parafian z ul. Arciszewskiego, Starego Miasta oraz z Osiedla Błonie;
 • 17:30 –  Nabożeństwo Eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Prosimy   Parafian , aby  nawiedzili  kościół podczas  ADORACJI, by spotkać się z Chrystusem  obecnym w  Najświętszym  Sakramencie  na  osobistej  modlitwie  i  włączyć się  w    Wieczystą Adorację Kościoła  Diecezjalnego.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • We wtorek, 1 września – wspomnienie Św. Bronisławy, zakonnicy. Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Na Mszę Św. o 18:00, rozpoczynającą czas nauki zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Katechetów. Jest to także 81 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój oraz pamiętajmy o Tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 • W czwartek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W poniedziałek, 31 sierpnia w 40 Rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”, zapraszamy na Mszę Św. o 18:00 w Intencji Ojczyzny, Członków Solidarności oraz Ich Rodzin.

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.                                                                                                           Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

Nawiązując do Nabożeństw Pięciu Sobót Miesiąca Wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajdują się foldery wyjaśniające i propagujące Istotę tego Nabożeństwa. Osoby zainteresowane, prosimy o zabranie tych folderów i propagowanie tego Nabożeństwa wśród Bliskich. Dziękujemy!

W czwartek, 3 września o 17:00 zapraszamy do kościoła KANDYDATÓW do Sakramentu Bierzmowania z Klas Szkół Ponadpodstawowych. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

W sobotę, 5 września, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. 

W przyszłą niedzielę, 6 września –  Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno”.