Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.06.2019r.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ: 

  • Zapraszamy na zakończenie Nabożeństw Czerwcowych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 3 lipca – święto Św. Tomasza, apostoła,
  • W sobotę, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Dzięki staraniom Niemiecko – Polskiej Fundacji Odnowy Zabytków z Görlitz, Diecezjalnego Konserwatora Zabytków Ks. Szymona Tracza, Pracowni Witrażowej Pana Oleszczuka oraz naszej Parafii możemy cieszyć się odnowionym witrażem Św. Andrzeja Boboli. „Bóg zapłać” Sponsorom oraz Wykonawcom tego Dzieła, a dla nas niech Św. Andrzej męczennik i Patron Polski wyprasza potrzebne Łaski.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.​

W piątek, 5 lipca, o 17:00  Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną, będą w sobotę, 6 lipca. Prosimy zgłaszać Chorych i Starszych Parafian w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Odwiedziny rozpoczniemy o 9:00.

Także od soboty, 6 lipca rusza siódma edycja projektu: „Ewangelizacja w Beskidach”, którego tegoroczną inspiracja jest „Droga Łaski”. Spotkajmy się z Chrystusem na Beskidzkich szlakach. Szczegóły na plakacie.

Diecezja Bielsko – Żywiecka organizuje PIELGRZYMKĘ  do KOSZYC na Słowację, miejsca męczeńskiej śmierci Św. Melchiora Grodzieckiego, 12 i 13 października BR. Cena wyjazdu: 270 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej. Program i szczegóły na afiszu w gablotce.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2019r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „OWOCEM ZAŚ DUCHA JEST …”.

W przyszłą niedzielę, 7 lipca, Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 8:00.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Papież Franciszek naucza:
„Aby pójść za Jezusem,
musimy zrezygnować z kultury dobrobytu
i urzeczenia chwilą przelotną”.