Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.05.2021R.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • W poniedziałek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • We wtorek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. Z okazji Dnia Dziecka pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszamy w niedziele o 17:30, a w tygodniu po wieczornej Mszy Św.
  • W czwartek, 3 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. o 6:00, 7:30, 9:00, 12:00 oraz 18:00.

W poniedziałek, 31 maja zapraszamy Uczniów Klas 8 na SPOTKANIE w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W programie: Msza Św. o 18:00, Nabożeństwo Majowe oraz Konferencja.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy się modlić w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu.

W tym roku Uroczystą Procesję Eucharystyczną odprawiać będziemy z naszego kościoła – ulicami: Dąbrowskiego, Pl. Kościuszki, Sienkiewicza, Zaborska, Jagiełły do kościoła Księży Salezjanów, gdzie uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, zakończymy Procesję.

Na Mszę Świętą o godzinie 9:00 , zapraszamy do naszego kościoła, po której to Mszy Św. wyruszy PROCESJA.

Prosimy Osoby niosące feretrony i poduszki z symbolami religijnymi o przygotowanie ich wcześniej do procesji. Prosimy także Panów niosących baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i niesienia symboli religijnych.

Dzieci Komunijne prosimy, aby uczestniczyły w Procesji Bożego Ciała, jak i przez Oktawę podczas Procesji przy kościele w strojach z Komunii Świętej.

Wszystkich Parafian, a szczególnie mieszkających przy trasie PROCESJI BOŻEGO CIAŁA prosimy o udekorowanie domów, okien symbolami religijnymi, niech to będzie znak naszej wiary, jej publicznego wyznania, wypływający z naszej czci dla CHRYSTUSA obecnego w NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA przed Uroczystością BOŻEGO CIAŁA będzie w środę od 17:00 do 18:00.

Także w tym dniu prosimy Chętnych o posprzątanie przy kościele. Przychodzimy z własnym sprzętem na 16:00.

W Oktawie Bożego Ciała, do przyszłego piątku (11 czerwca) włącznie po Mszy Św. wieczornej – PROCESJA z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM przy kościele.

Apelujemy i przypominamy o zachowanie środków ostrożności, dezynfekcji, dystansu podczas uczestnictwa w uroczystościach kościelnych.

W sobotę, 5 czerwca odwiedzimy Chorych i Starszych Parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Nie odkładajmy Spowiedzi, Namaszczenia Chorych i Komunii Św. naszych Bliskich na ostatni moment, bo zdarza się, że wielu umiera w domu czy w szpitalu bez przyjęcia tych Sakramentów. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 6 czerwca w Broszkowicach o 10:00, będzie celebrowana Msza Św. – ku czci Św. Medarda „O Bł. B. w pracy na roli oraz dobre urodzaje dla Mieszkańców Broszkowic”. Dziękujemy Parafianom z Broszkowic za złożone OFIARY na potrzeby kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 7:30, ZMIANA Tajemnic Różańca w salce katechetycznej. Także od przyszłej niedzieli zapraszamy Dzieci na Mszę Św. o 10:30.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej w Oświęcimiu przystąpiła do konkursu o stworzenie na jej terenie Podwórka NIVEA. Plac zabaw, który powstanie będzie przeznaczony nie tylko dla uczniów, ale wszystkich Mieszkańców. Dyrekcja i Społeczność Szkoły prosi o wsparcie głosowania. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej szkoły. Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza 6 czerwca o 17:00 na koncert nawiązujący do 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, zatytułowany: „Pamięć i Tożsamość”. Wstęp za zaproszeniami, które można nabyć w Oświęcimskim Centrum Kultury. Więcej informacji na plakacie.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „W pokornym znaku chleba i wina, przemienionych w Jego Ciało i Jego Krew, Chrystus wędruje razem z nami, jako nasza moc i nasz wiatyk, i czyni nas świadkami nadziei dla wszystkich. Jeżeli wobec tej tajemnicy rozum doświadcza własnych ograniczeń, to serce oświecone łaską Ducha Świętego dobrze wie, jaką przyjąć postawę, zatapiając się w adoracji i w miłości bez granic”.