Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.04.2023R.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

DZISIAJ

 • Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza.
 • Z bazyliki M. B. Bolesnej w Hałcnowie wyrusza Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.
 • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • W poniedziałek, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa Robotnika. Modlimy się o Bł. B. dla ludzkiej pracy. Rozpoczynamy Maryjne Nabożeństwa Majowe: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, w niedziele i święta o 17:30.
 • We wtorek, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W środę, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. jak w niedziele. Jest to także 232 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 • W czwartek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków. Druhom Strażakom życzymy bezpiecznej pracy i jak najmniejszej ilości wyjazdów do pożarów oraz innych nieszczęść. Polecamy Was w modlitwie.
 • W sobotę, 6 maja – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00 połączone z Nabożeństwem Majowym.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.
  Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W czwartek, 4 maja na godzinę 15:00, zapraszamy Rodziców Dzieci Komunijnych, do sprzątania kościoła i terenu przy świątyni. Prosimy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt.

W piątek, 5 maja Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

W sobotę, 6 maja odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. 

Także w sobotę, o 11:00 odbędzie się Spowiedź Dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

W niedzielę, 7 maja, na Mszy Św. o 10:30 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babicach i o 12:00 Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Innych Szkół z Oświęcimia, przystąpią do PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Zbiórka Dzieci i Rodziców przed kościołem dla Grupy I o 10:20, a dla Grupy II o 11:50.  Prosimy Parafian niezwiązanych z Uroczystością, aby wybrać uczestnictwo we Mszach Świętych na innych godzinach.

Prosimy o modlitwę w intencji Dzieci i Ich Rodzin o dobre przygotowanie i przeżycie tego Dnia.

Także w niedzielę, po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

Zespół „Gloria Dei”, działający przy Parafii Św. Józefa na Zasolu, zaprasza 1 maja po Mszy Św. Wieczornej, czyli ok. 19:00, na koncert Wielkanocny do kościoła Św. Józefa.

Zespół Śpiewaczy „DWORZANIE”, serdecznie zaprasza do kościoła, na koncert pieśni patriotycznych w Uroczystość Królowej Polski i Uchwalenia Konstytucji w dniu  3 maja, o godzinie 8:40.

Parafie Dekanatu Oświęcimskiego zapraszają w sobotę, 27 maja, do naszego kościoła, na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Szczegółowy program na plakacie i Stronie Internetowej Parafii.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Chcąc doznać pełni szczęścia, trzeba je dzielić z kimś drugim”.
Mark Twain