Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.01.2022R.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

 • Obchodzimy 69 ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH. Przy prasie katolickiej znajdują się foldery informujące o tej chorobie oraz możliwości wsparcia Fundacja Polska Raoula Follereau zajmującej się pomocom Chorym.
 • Fundacja „NIEZASTĄPIENI” Rodziny Zastępcze poszukują Katolickich Rodzin, które stworzą domy zastępcze dla osieroconych dzieci. Więcej informacji na plakacie i folderach.
 • W zakrystii można nabyć świece – gromnice. Minimalna ofiara za świece to 12 lub 15 zł.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W poniedziałek, 31 stycznia – uroczystość Św. Jana Bosko, kapłana, Patrona Oświęcimia.
 • W środę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwie pamiętajmy o Siostrach i Braciach Zakonnych. Msze Św. o 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Na Mszach Św. poświęcimy gromnice. Składka przeznaczona jest na zakony.
 • W czwartek, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Podczas Mszy Św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo za jego wstawiennictwem.
 • W sobotę, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

W minioną niedzielę zakończyliśmy Spotkania z Błogosławieństwem Kolędowym. Dziękujemy za Waszą modlitwę i obecność podczas Mszy Św. i Nabożeństw oraz za złożone Ofiary kolędowe. Niech Bóg Błogosławi całej Wspólnocie Parafialnej i chroni Nas od złego.

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 5 lutego Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

W sobotę, 5 lutego, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 6 lutego po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: Najlepszą radą jest czynienie dobra, kiedy tylko możemy, i nie oczekiwanie wdzięczności świata, a tylko samego Boga”. Św. Jan Bosko.