Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 WRZEŚNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 WRZEŚNIA 2023 R.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!
  • Podczas Eucharystii o 10:30  Dzieci, Młodzież, Nauczyciele, Katecheci, Schola, Oaza Dzieci Bożych, Ministranci, Lektorzy wraz z Rodzicami, Nauczycielami, Katechetami zainaugurują Nowy Rok Szkolny, Katechetyczny i Formacyjny. Życzymy obfitości Łask i Darów Bożych. Zapraszamy!
  • Pielgrzymi z Diecezji pielgrzymują do Cieszyna, aby uczcić Św. Melchiora Grodzieckiego.
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 4 września – wspomnienie Błogosławionych Męczennic z Nowogródka Marii Stelli i Towarzyszek. Wśród nich jest nasza Rodaczka Bł. Imelda.
  • W czwartek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
  • W piątek, 8 września – święto Narodzenia NMP.

Końcem sierpnia, w naszej Parafii zakończyła posługę Zakrystianki Siostra Emilia. Wyrażamy słowa wdzięczności za Jej troskę o kościół parafialny, jego otoczenie oraz gorliwość w przygotowaniu Liturgii. „Bóg zapłać”. A od jutra powitamy Siostrę Mariettę.

W tym tygodniu przypada:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W poniedziałek, 4 września, zapraszamy Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o 18:00, a po niej  Spotkanie w Salce Katechetycznej. Obecność Obowiązkowa!

W czwartek, 7 września, zapraszamy na Mszę Świętą o 18:00, Kandydatów z Klas 8, rozpoczynających przygotowanie do  Sakrament Bierzmowania oraz Ich Rodziców. Po Mszy Św. spotkanie w kościele. Obecność Obowiązkowa!

 

W niedzielę, 10 września podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W przyszłą niedzielę, odbędą się Dożynki Diecezjalno-Gminne w Istebnej. Dziękczynnej Mszy Świętej o godzinie 11:30 w kościele Dobrego Pasterza przewodniczył  będzie Biskup Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki.

Także w przyszłą niedzielę w Markowej koło Rzeszowa nastąpi beatyfikacja Rodziny Ulmów, zamordowanej przez Niemców, 24 marca 1944 r. za pomoc i ukrywanie rodzin żydowskich.

W sobotę, 16 września odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymowanie w tym roku ma wyjątkowy wymiar, bo odwołuje się do beatyfikacji rodziny Ulmów. Jest to bezprecedensowe wydarzenie, gdyż do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Rodzina Ulmów – wzór świętości dla naszych rodzin.”

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gość Niedzielny, Mały Gość, Niedziela, Misyjne Drogi, Apostolstwo Chorych oraz  Kalendarze na Nowy Rok.

 

CYTAT NA DROGĘ:

„Niełatwo jest udzielać mądrych rad, lecz jeszcze trudniej umieć ich słuchać i do nich się stosować.”

Mikołaj Gogol