Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 MARCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 MARCA 2024 R.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

  • O 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas Nabożeństwa jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać”!

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W poniedziałek, 4 marca – święto Św. Kazimierza, królewicza.

Caritas Diecezji rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małą świecę to 13 zł., a za dużą 23 zł Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. „Bóg zapłać”.

W tym tygodniu przypada:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH:

# DROGA KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli; o 17:00 – Dzieci; o 18:40 – Młodzież i Dorośli;

# GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00 z kazaniem pasyjnym.

Trwają zapisy na XII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik za pośrednictwem Strony Pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl. lub najbliżej w Parafii Kęty Podlesie.

Od przyszłej, 4 Niedzieli Wielkiego Postu, będziemy przeżywać Renowacje Misji Świętych. Tematem są słowa: „Ukochać Kościół”. Nauki rekolekcyjne poprowadzi Ks. Krzysztof Poświata, Wikariusz Generalny Zgromadzenia Michalitów. Program Rekolekcji znajduje się na Stronie Parafii, w gablotkach i wydrukowany do zabrania. Rodziców prosimy, aby Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babicach i Nr 3 w Oświęcimiu zachęcić do uczestnictwa w naukach według planu. W środę, 13 marca o 10:00 zapraszamy Chorych i Starszych Parafian na Mszę Św. i Modlitwę o Uzdrowienie. Módlmy się o duchowe owoce rekolekcji dla Parafian oraz w Intencji Ks. Rekolekcjonisty.

Także w przyszłą niedzielę podczas składki, będzie zbierana składka „Inwestycyjna”.

W piątek, 22 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele Św. Józefa o 18:00, a następnie wyruszymy rozważając poszczególne Stacje do kościoła Św. Maksymiliana. Zapraszamy!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 23 marca BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach. Wyjazd z Placu Kościuszki obok Sióstr Serafitek o 7:45 . Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Prosimy o szybką decyzję w sprawie wyjazdu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła”.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Nieuszanowanie prawa wolności, zwłaszcza wolności sumienia i przekonań, jest występowaniem przeciwko samemu Stwórcy”.

Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko