Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 GRUDNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 GRUDNIA 2023 R.

1 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

  • Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Tematem Programu Duszpasterskiego są słowa: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”.

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce odbędzie się Zmiana Tajemnic Różańcowych. Zapraszamy!

  • Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka”. Potrzebne są: artykuły higieniczne i środki czystości dla dzieci. Zebrane dary trafią do domów samotnej matki, domów dziecka oraz hospicjów perinatalnych. Przy ołtarzu M. B. Szkaplerznej znajduje się kosz na dary i choinka z bombkami, które można zabrać i zapoznać się ze szczegółami akcji. Zbiórka potrwa do 17 grudnia. Dziękujemy!

  • Druhowie z OSP Oświęcim będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie na nowy rok. Strażacy proszą o wsparcie tej akcji, bo z uzyskanych funduszy mogą finansować zakup sprzętu oraz środków ratowniczo – gaśniczych i pomagać nam w chwilach zagrożenia życia i mienia. „Bogu na Chwałę, Ludziom na Pożytek”. Z najlepszymi życzeniami dla Mieszkańców Oświęcimia – Strażacy Ochotnicy.

  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki Górników i ludzi niebezpiecznej pracy. O godzinie 10:00 Msza Św. w Intencji Górników i Ich Rodzin.

  • W środę, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa.

  • W czwartek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca. O 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ. Podczas Adoracji będziemy się modlić o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

  • W piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msze Św. w tym dniu: o 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 oraz 18:00. Na Mszy Św. o 17:00 odbędzie się poświęcenie medalików dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

Po Mszach Św. w salce katechetycznej (dawna Caritas) zachęcamy do nabycia OPŁATKÓW na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia i w zakrystii. Minimalna Ofiara za małą świecę to 13 zł., a za dużą 25 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Zapraszamy na Msze Św. RORATNIE, od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Siostry Serafitki zapraszają we wtorek, 5 grudnia na wspólną modlitwę przy Relikwiach Bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, o 17:30 Msza Św.

W sobotę, 9 grudnia o 10:00 zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Adwentowy Dzień Skupienia. W programie: Msza Św., konferencja, adoracja i spotkanie przy stole w salce katechetycznej.

W niedzielę, 10 grudnia z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele, w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie można złożyć OFIARY do puszek przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!

Podczas niedzielnej składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary.

Także w przyszłą niedzielę, Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach: Nauczyciele, Uczniowie, Rada Rodziców zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby Uczniów Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!

Ojcowie Franciszkanie z Harmęż zapraszają Wszystkich pragnących uzyskać odpust zupełny w dniach od 8 grudnia BR do 2 lutego 2024 r., gdyż Stolica Apostolska udzieliła Łaski Odpustu wszystkim, „którzy nawiedzając kościoły utrzymywane przez zakony franciszkańskie na całym świecie, zatrzymają się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami”. Przywilej został nadany, ponieważ 24 grudnia minie 800 lat od zbudowania przez Św. Franciszka pierwszej w historii szopki Bożonarodzeniowej w Greccio.

Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” zaprasza na Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia w Oświęcimskim Centrum Kultury. Zebrane fundusze będą przeznaczone na leczenie Marty Świerguły z Laskowej. Więcej informacji na plakatach.

W niedzielę, 31 grudnia BR, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Misyjne Drogi” oraz inne.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować to … życzliwość dla drugiego człowieka.”

Ks. Marek Dziewiecki