Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 DZISIAJ

 • Obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętajmy w modlitwie o Żyjących i Zmarłych Fundatorach, Ofiarodawcach i Budowniczych naszego kościoła.
 • W kancelarii parafialnej po Mszach Św. przyjmowane są WYPOMINKI za ZMARŁYCH.
 • W przedsionku kościoła, po Mszach Św. Młodzież Oazowa z naszej parafii,  sprzedaje znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych oraz działalność w ciągu roku. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za wsparcie oraz życzliwość.
 • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W środę, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.
 • W czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 • W sobotę, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

Siostry Serafitki w imieniu Dzieci i Sióstr z Domu Dziecka w Santa Cruz, dziękują za życzliwość, modlitwę oraz złożone ofiary. Zebrano kwotę 7953 zł. „Bóg zapłać”!

W poniedziałek i wtorek (30 i 31 października) w godzinach od 6:45 do 8:00 i od 17:00 do 18:00 zapraszamy do Spowiedź Św. przed Wszystkimi Świętymi.

We wtorek, 31 października zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w Korowodzie Świętych. Prosimy, aby Uczestnicy przebrali się w strój Świętego, który najbardziej im odpowiada. Rozpoczęcie Korowodu w kościele Sióstr Serafitek o 16:45, przemarsz ulicami miasta do kościoła Księży Salezjanów, gdzie nastąpi uczczenie Świętych i zakończenie Korowodu.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, Siostry Serafitki będą przyjmowały „WYPOMINKI” przy kaplicy na Cmentarzu Parafialnym od 8:00 do 14:00.

 

Porządek nabożeństw na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny:

 • 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Św. na Cmentarzu Komunalnym o 9:30 i 11:00 oraz o  14:00 – po tej Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych.

Na Cmentarzu Parafialnym Msze Św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 14:00 – po tej Mszy Św. procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych.

 • 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msza Św. na Cmentarzu Komunalnym o 11:00 – po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych. Na Cmentarzu Parafialnym Msza Św. o 10:00 po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za Zmarłych.

Zapraszamy także do udziału we Mszy Świętej, w byłym Obozie Zagłady KL Auschwitz pod Ścianą Śmierci, w Dzień Zaduszny, 2 listopada o 14:00. Wejście na Mszę Św. do Obozu od strony ul. Więźniów Oświęcimia – jest to główne wejście. Prosimy powiadomić Ochronę, że udajemy się na Mszę Św.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: w Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za Zmarłych Biskupów, Kapłanów, Zakonnice, Zakonników, Misjonarzy, Wypominanych.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i  18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.                                                                                                                                          Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 4 listopada odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, które czekają w domach na przyjęcie Sakramentów Świętych. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

 W niedzielę, 5 listopada w byłym niemieckim Obozie KL Birkenau odbędzie się tradycyjne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji Ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek Nabożeństwa o 14:00 przy Bramie Śmierci. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę,  Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

Także w niedzielę, Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

Na Cmentarzu Komunalnym, zainstalowano nowy krzyż wykonany ze stali nierdzewnej. Niestety zebrana przed rokiem ofiara nie pokryła kosztów realizacji tego projektu, stąd prośba do wszystkich Mieszkańców naszego Dekanatu i Miasta, o dodatkową ofiarę, którą będzie można złożyć do puszek przed kościołem w niedzielę, 5 listopada. Serdeczne „Bóg zapłać” z złożone ofiary.

Przez cały listopad o 17:30 będziemy modlić się na różańcu za Zmarłych Wypominanych.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy kalendarze.

 

CYTAT NA DROGĘ:

„Ten Boga usłyszy, kto Go szuka w ciszy.”

Adam Mickiewicz