Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.09.2019r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • MISJONARKI NIEPOKALANEJ OJCA KOLBEGO przeżywają Jubileusz 25 lecia obecności w Polsce na Ziemi Oświęcimskiej. W kościele OO. Franciszkanów w Harmężach, o godzinie 11:00 Jubileuszową Eucharystię odprawi Ks. Biskup Senior Tadeusz Rakoczy.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
  • We wtorek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Modlitwa Różańcowa w naszym kościele będzie w niedziele o 17:30, a w tygodniu o 17:15. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych!,
  • W środę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
  • W piątek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
  • W sobotę, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek różańca w obronie życia Dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym od wtorku, 1 października przyjmujemy na „WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św.: w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

Schola „WNIEBOWZIĘCI”, ZAPRASZA wszystkich pragnących śpiewać na „Chwałę Boga”, na SPOTKANIA, w każdy poniedziałek o 18:00.

We wtorek, 1 października, o 17:00 w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych odbędzie się Msza Św. ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Program na plakacie.

Siostry Serafitki wraz ze Wspólnotą Błogosławionej Matki Małgorzaty serdecznie zapraszają na Spotkania Modlitewne w każdy wtorek o 19:30 w kościele Sióstr Serafitek. Szczegóły na plakacie.

W czwartek, 3 października, na Nabożeństwo Różańcowe o 17:15, ZAPRASZAMY Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Będzie poświęcenie różańców. 

Także w czwartek o 18:00, Ks. Manfred serdecznie zaprasza do kościoła na DZIĘKCZYNNĄ EUCHARYSTIĘ za 30 lat pobytu w Polsce. Po Mszy Św. ok. 18:45 dalszy ciąg SPOTKANIA w salce katechetycznej: refleksja na temat Jego życia w Polsce. Program na plakacie.

W sobotę, 5 października, o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Także w sobotę, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 6 października o 10:30, w Kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu, uroczystej Mszy Św. dziękczynnej z okazji 37 Rocznicy Kanonizacji Św. Maksymiliana M. Kolbego będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Piotr Greger.

Także w przyszłą niedzielę, 6 października, Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 8:00.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Św. Jan Paweł II nauczał:
„W świetle Chrystusowej przypowieści bogactwo i wolność
pociągają za sobą specjalną odpowiedzialność.
Bogactwo i wolność stwarzają specjalne zobowiązanie”.