Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.08.2021R.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

 • Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Juliusza Kropacza, wikariusza, który zastąpi Ks. Marcina. Przybywa On do nas z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła ze Skoczowa oraz Ks. Michała Nowaka, wikariusza i kapelana szpitalnego, który zastąpi Ks. Jacka. Przybywa On do nas z Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka z Bielska – Białej, gdzie od 2015 roku pełnił posługę kapelana szpitalnego w Szpitalu Wojewódzkim. Życzymy Kapłanom Darów Ducha Świętego oraz Bł. B. i opieki Matki Bożej.
 • Na Mszy Św. o 7:30 i o 12:00 wraz z Mieszkańcami Broszkowic i Babic dziękujemy za tegoroczne plony i prosimy o Bł. B. dla Nich.
 • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W środę, 1 września – wspomnienie Bł. Bronisławy, zakonnicy. Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Jest to także 82 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój oraz pamiętajmy o Tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 • W piąte, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W poniedziałek, 30 sierpnia, przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Po Mszy Świętej o 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne. Na wyznaczone godziny zapraszamy:

 • Od 9:00 do 10:00 – Parafian z Dworów;
 • Od 10:00 do 11:00 – Parafian z Babic;
 • Od 11:00 do 12:00 – Parafian z Broszkowic;
 • Od 12:00 do 13:00 – Parafian z Ulicy Arciszewskiego;
 • Od 13:00 do 14:00 – Parafian ze Starego Miasta;
 • Od 14:00 do 15;00 – Parafian z Osiedla Błonie;
 • Od 15:00 do 16: 00 – ŻYWE RÓŻE RÓŻAŃCOWE;
 • Od 16:00 do 16:30 – Dzieci ze Szkół Podstawowych;
 • Od 16:30 do 17:00 – Uczniów przygotowujących się do Bierzmowania oraz Młodzież Szkół Średnich;
 • Od 17:00 do 17:30 – Ministrantów, Lektorów, Wspólnotę Oazową;
 • O 17:30 – Nabożeństwo Eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Prosimy Parafian , aby nawiedzili kościół podczas ADORACJI, by spotkać się z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na osobistej modlitwie i włączyć się w Wieczystą Adorację Kościoła Diecezjalnego.

We wtorek, 31 sierpnia w 41 Rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”, zapraszamy na Mszę Św. o 18:00 w Intencji Ojczyzny, Członków Solidarności oraz Ich Rodzin.

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W piątek, 3 września BR odbędzie się spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8. W programie: okazja do spowiedzi przed Mszą Św., Msza Św. o 18:00, Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego oraz Spotkanie. Obecność Obowiązkowa!

W sobotę, 4 września, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W przyszłą niedzielę, 5 września – Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Katechetów, Scholę, Oazę Dzieci Bożych, Ministrantów, Lektorów oraz Rodziców. Będzie to okazja, aby podczas Eucharystii zainaugurować Nowy Rok Szkolny, Katechetyczny i Formacyjny.

Także w przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o 12:00 trójka Dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź Święta dla Nich będzie w sobotę o 9:00. Polecamy te Dzieci oraz Ich Rodziny pamięci modlitewnej.

W poniedziałek, 6 września, ZAPRASZAMY Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o 18:00, a po niej na Spotkanie do Salki Katechetycznej. Obecność Obowiązkowa!

W czwartek, 9 września po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Młodzież szkół ponadpodstawowych oczekującą na przyjęcie Sakrament Bierzmowania. Prosimy o przyniesienie uzupełnionych Indeksów.

W niedzielę, 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie dokona się Beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej. Naszym przygotowaniem do tej Uroczystości będzie odprawienie Nowenny w dniach od 3 do 11 września podczas Mszy Św. wieczornej.

Dzisiaj podczas Święta Miasta Oświęcimia, Urząd Miasta zaprasza chętnych dorosłych i dzieci do zaszczepienia się przeciw COVID – 19. Tymczasowy punkt szczepień będzie ustawiony przy Muzeum Ratusz na Rynku Głównym. W godzinach od 12:00 do 20:00 będzie można zaszczepić się preparatem Johnson and Johnson lub Pfizer.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: « To czyńcie na moją pamiątkę ». W « pamiątce » Kalwarii jest obecne to wszystko, czego Chrystus dokonał przez swoją mękę i śmierć. A zatem nie brakuje również tego, co Chrystus uczynił dla Matki ku naszemu pożytkowi. To Jej właśnie powierza umiłowanego ucznia, a w nim powierza każdego z nas: « Oto syn Twój! » . Podobnie mówi do każdego z nas: « Oto Matka twoja! »