Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.05.2022R.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

DZISIAJ:

  • Dobiegają końca Misje Parafialne. Na każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie krzyży misyjnych i uroczyste błogosławieństwo. O 13:00 przy nowym Krzyżu Misyjnym odbędzie się Nabożeństwo z poświęceniem krzyży misyjnych. Pragniemy nadmienić, że stary Krzyż Misyjny został wykonany 20 lat temu przez nieżyjącego Księdza Kapelana Edwarda Brączka, który wtedy przyszedł do Parafii.
  • W Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dworach o 9:00 Zespół Śpiewaczy „Dworzanie” wystąpi z koncertem pieśni Maryjnych.
  • O 17:30 Nabożeństwo Majowe i Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Księże Krzysztofie, Ojcze Misjonarzu! Wyrażamy słowa wdzięczności z Ucztę dla ducha, którą nam zgotowałeś w czasie Misji Parafialnych, za słowa, które umacniają wiarę, dają pociechę, przypominają o grzechach i uzależnieniach oraz dają Moc i Łaskę jak osiągnąć Niebo, poprzez orędownictwo Św. Michała Archanioła. „Bóg zapłać”!

Życzymy Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej oraz obfitości Darów potrzebnych w prowadzeniu Zgromadzenia Michalitów. Zapewniamy o modlitwie!

Dziękujemy także Panu Mateuszowi, kierowcy samochodu Kaplicy przewożącej Figurę Św. Michała Archanioła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Misji Parafialnych: Siostrze Emilii, Pani Katechetce, Pani Organistce, Panu Adamowi, sprzątającym i pracującym w kuchni, Delegacjom, które wnosiły i witały Figurę Św. Michała Archanioła, Księżom Wikariuszom oraz Wszystkim, którzy uczestniczyli w naukach misyjnych.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona diecezji.
  • We wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy Maryjne Nabożeństwa.
  • W środę, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W Dniu Dziecka, pamiętajmy w modlitwie o Dzieciach. Rozpoczynamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W niedziele i Święta o 17:30, w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  • W piątek, 3 czerwca – wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W poniedziałek, 30 maja po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie, w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z Rodzicami Dzieci klas 4 przed Rocznicą Komunii Świętej.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.

Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 4 czerwca na Mszy Św. o 10:00, Ksiądz Biskup Piotr Greger, udzieli Sakramentu Bierzmowania Młodzieży z Klas 8 naszej Parafii. Podczas Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego pamiętajmy o Nich w modlitwie.

Próby przed Bierzmowaniem i Spowiedź Święta według ustalonego harmonogramu.

W piątek na godzinę 15:00 zapraszamy Rodziców Kandydatów, aby poprzez sprzątanie przygotowali świątynię na tę uroczystość. Prosimy zabrać odpowiedni sprzęt.

Także w sobotę, nasza Parafia organizuje Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W programie: o 18:00 Eucharystia, Droga Światła, agapa, konferencja i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Towarzyszyć nam będzie Zespół Gloria Dei z parafii Św. Józefa. Więcej Informacji na plakatach i Stronie.

W przyszłą niedzielę będzie odprawiana Msza św. w Broszkowicach przy krzyżu o Błogosławieństwo Boże w pracy, zachowanie od klęsk i dobre urodzaje dla mieszkańców Broszkowic.

W niedzielę, 5 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy Świętych będzie nam towarzyszył Zespół „ZBRUCZ” z Tarnopola. Po Mszach Św. będzie można złożyć ofiary jako pomoc dla walczącej Ukrainy i zakupić drobne pamiątki i płyty.

Także w niedzielę, Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św. Zapraszamy!

W ramach pomocy dla Ludności Ukraińskiej zachęcamy do podjęcia akcji: „Paczka dla Ukrainy”. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej. Wyjazd w sobotę, 25 czerwca o 7:00 z parkingu pod zamkiem. Koszt od osoby 50 zł. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Chrystus jest już wyniesiony ponad niebiosa; ale nie przestaje cierpieć tu na ziemi, ilekroć w nas, Jego członkach, doznaje sprzeciwu i trudów”. Św. Augustyn