Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.03.2020R.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego nie będzie nabożeństw i spowiedzi. Zachęcamy, aby w domach i za pośrednictwem Mediów uczestniczyć w ich przeżyciu. 

Na Stronie Internetowej Parafii oraz na drzwiach świątyni i w kaplicy cmentarnej znajduje się kolejne Rozporządzenie Biskupa Ordynariusza Romana Pindla dotyczące udziału we Mszy Św., w pogrzebach, (maksymalnie 5 osób),  w sprawie spowiedzi, odwiedzin Chorych oraz przeżywania Wielkiego Tygodnia.

Są przygotowane odpowiednie Teksty, aby przeżywać Liturgię Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz Wigilię Paschalną w gronie Rodziny. Dotyczy to także modlitwy przy stole wielkanocnym we własnych domach. (na Stronie Diecezjalnej i Parafialnej)

Zachęcamy, aby się z tym zapoznać i poprzez Liturgię i Modlitwę w Domach tworzyć Wspólnotę Parafialną.

Na Stronie Internetowej znajdują się także Kazania Pasyjne, rozważanie Drogi Krzyżowej oraz rozważania na każdy dzień.

Prosimy zapoznać się Dokumentem Stolicy Apostolskiej oraz fragmentem homilii Papieża Franciszka w sprawie spowiedzi i odpustów.

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 6 zł. Można je nabywać w kancelarii parafialnej.

Podajemy także numer konta bankowego dla tych Parafian, którzy pragną wesprzeć finansowo funkcjonowanie Parafii: BANK PEKAO S.A.: 25 1240 4155 1111 0000 4629 7853 „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Kardynał Stefan Wyszyński głosił:
Włącz się w społeczną pomoc bliźnim.
Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego.
Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.