Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.01.2023R.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

 • O godzinie 9:00, zapraszamy do Kaplicy NSPJ w Dworach na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Dworzanie”.
 • W zakrystii lub w kancelarii, w godzinach otwarcia można zakupić gromnice.
 • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • W poniedziałek, 30 stycznia – wspomnienie Bł. Bronisława Markiewicza, Założyciela Zgromadzenia Michalitów. Osoby noszące Szkaplerz Św. Michała Archanioła przeżywają święto.
 • We wtorek, 31 stycznia – uroczystość Św. Jana Bosko, kapłana, Patrona naszego Miasta.
 • W czwartek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwie pamiętajmy o Siostrach i Braciach Zakonnych.  Msze Św. o 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Na Mszach Św. poświęcimy gromnice. Składka przeznaczona jest na zakony. W tym dniu popołudniu kancelaria będzie nieczynna.
 • W piątek, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Podczas Mszy Św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo za jego wstawiennictwem.

W poniedziałek, 23 stycznia, zakończyliśmy WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄKOLĘDĘ. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim PARAFIANOM, którzy przyjmowali nas do swoich Domów: za Wspólną Modlitwę w gronie Rodziny, za okazję do rozmowy i poznania Waszych Radości i Trosk. BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY i gościnne przyjęcie. Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności czy uchybienia, które wynikły z odwiedzin kolędowych.

Z racji odwiedzin Kolędowych w intencji PARAFIAN, odprawimy Msze Św. w niedzielę 12 lutego o 12:00.

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – o 16:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i  18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.
 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.
  Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 4 lutego odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. 

W niedzielę, 5 lutego po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

Także w  niedzielę, Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Apostolstwo Chorych”, „Misyjne Drogi”. W Dodatku do „Gościa Niedzielnego” znajdują się fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazują bezpodstawność stawianych mu zarzutów.

CYTAT NA DROGĘ: „Żaden promień słońca nie ginie, lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć”. Albert Schweitzer