Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.11.2021R.

1 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

  • Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, w „Bibliotece” po Mszach Św. od 2 Niedzieli Adwentu oraz w Zakrystii i Kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  • W Kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego w Dworach, przed Mszą Św. o 9:30 Zespół Śpiewaczy „Dworzanie”, wykona krótki koncert utworów patriotycznych. Początek koncertu o 9:10. Zapraszamy.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła.
  • W piątek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  • W sobotę, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki Górników. Za jej przyczyną polecamy Bogu intencje Górników i Ich Rodzin. Zapraszamy na Mszę Św. o 10:00 w Ich intencji.

Zapraszamy na Msze Św. RORATNIE, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Caritas Polska rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE. Zachęcamy do kupna tych świec w Zakrystii lub w Kancelarii, w godzinach otwarcia oraz od przyszłej Niedzieli w „Bibliotece”. Minimalna Ofiara za świecę małą to 7 zł., a za dużą 20 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 16:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 17:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 17:30.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W czwartek, 2 grudnia, na Mszę Św. Roratnią zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z Klas 7. Po niej konferencja. Obecność Obowiązkowa!

W sobotę, 4 grudnia, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. Następne odwiedziny będą bezpośrednio przed świętami.

W niedzielę, 5 grudnia z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele, w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie można złożyć OFIARY do puszek przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!

Także po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę, Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

W niedzielę, 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Pamiętajcie, że nie jesteśmy z tej ziemi. Mamy tu misję do spełnienia: zbawienie duszy i danie wszystkim dobrego przykładu. Św. O. Pio