Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.08.2022R.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 • W czwartek, 1 września – wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. W 83 Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, módlmy się o pokój na świecie i pamiętajmy o Ofiarach tej straszliwej agresji niemieckiej i sowieckiej.
 • W sobotę, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i  18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

Chrześcijańska Służba Ratownicza, Rycerze Jana Pawła II oraz Katia z serca dziękują za złożone Ofiary podczas niedzielnej kwesty. Zebrano 21 tys. zł. „Bóg zapłać”.

We wtorek, 30 sierpnia, w naszym kościele przypada Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o 8:00  –  wystawienie  Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne. Na wyznaczone godziny zapraszamy:

 • Od 9:00 do 10:00 – Parafian z Dworów;
 • Od 10:00 do 11:00 – Parafian z Babic i Broszkowic;
 • Od 11:00 do 12:00 – Parafian z Ulicy Arciszewskiego oraz ze Starego Miasta ;
 • Od 12:00 do 15:00 – przerwa w Adoracji
 • Od 15:00 do 16: 00 – ŻYWE  RÓŻE RÓŻAŃCOWE;
 • Od 16:00  do 17:00 – Parafian z Osiedla Błonie;
 • Od 17:00 do 17:30 – Dzieci ze Szkół Podstawowych , Kandydatów do Bierzmowania oraz Młodzież;
 • Od 17:00  do 17:30 – Ministrantów, Lektorów, Wspólnotę Oazową;
 • O 17:30 –  Nabożeństwo Eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Zachęcamy   Parafian, o ofiarowanie chwili czasu, by spotkać się z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie Ołtarza na modlitwie i włączyć się w Wieczystą Adorację Kościoła Diecezjalnego.

W piątek, 2 września po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie Oazy Młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy Młodzież naszej Parafii do udziału w tych Spotkaniach.

W sobotę, 3 września, od godziny 9:00 do 11:00, zapraszamy Dzieci naszej Parafii na spotkanie Scholi i Oazy Dzieci Bożych. Pragniemy również podziękować za ofiary złożone w czerwcu podczas występów naszej Scholi. Zebrano 2280 zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup instrumentów i działalność w ciągu roku. „Bóg zapłać” za życzliwość i wszelkie wsparcie.

Także w sobotę, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii Osoby, do których pójdziemy. Rozpoczęcie odwiedzin o 9:00.

 • W przyszłą niedzielę, 4 września –  Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Katechetów, Scholę, Oazę Dzieci Bożych, Ministrantów, Lektorów oraz Rodziców. Będzie to okazja, aby podczas Eucharystii rozpocząć Nowy Rok Szkolny, Katechetyczny i Formacyjny oraz poświęcić tornistry z podręcznikami, zeszytami i przyborami szkolnymi Pierwszoklasistów..

Także w niedzielę, w naszym kościele, odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie chorego Wiktorka. Czterolatek choruje na SMA i potrzebuje leku, który kosztuje ponad 9 mln. zł. Zbiórkę można będzie wesprzeć poprzez zakup różańców, które będą rozprowadzane w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej. Minimalna ofiara za różaniec wynosi 10 zł. Szczegóły na afiszach w gablotkach.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

Gościom i Parafianom  życzymy bezpiecznych powrotów do domów.
Bogu niech będą dzięki za czas wakacyjnego wypoczynku.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Kto sieje uprzejmość, zbiera przyjaźń, kto sadzi dobroć, zbiera miłość”. Św. Bazyli Wielki