Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.07.2019r.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ: 

  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 29 lipca – wspomnienie Św. Marty,
  • W środę, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
  • W czwartek, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez pijaństwo. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Książki Trzeźwości.
  • W piątek, 2 sierpnia – Odpust Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki, czyli stan Łaski Uświęcającej, przyjęcie Komunii Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W kaplicy Sióstr SERAFITEK Msze Św.  odpustowe o 6:30 i 17:30, ku czci Matki Bożej ANIELSKIEJ.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

Diecezja Bielsko – Żywiecka organizuje PIELGRZYMKĘ  do KOSZYC na Słowację, miejsca męczeńskiej śmierci Św. Melchiora Grodzieckiego, 12 i 13 października BR. Cena wyjazdu: 270 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej. Program i szczegóły na afiszu w gablotce.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2019r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „OWOCEM ZAŚ DUCHA JEST …”.

W sobotę, 3 sierpnia, odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 8:00.

Parafia organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 11 sierpnia (niedziela) na powitanie PIELGRZYMÓW. Msza Święta na „Szczycie” o 13:30. Zapisy w kancelarii. Koszt – 30 zł. Wyjazd z Parkingu „Pod Zamkiem” o 7:00.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Św. Augustyn nauczał:
Pan Bóg chce, aby w modlitwach wyrażało się nasze pragnienie,
abyśmy stali się zdolni do przyjęcia tego, czym nas pragnie obdarzyć”.