Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.05.2023R.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

DZISIAJ

 • Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Parafialnego Dnia Chorego oraz Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. „Bóg zapłać”.
 • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • W poniedziałek, 29 maja – Święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Z racji spowiedzi Kandydatów do Bierzmowania o 16:30 oraz próby nie będzie Mszy Św. o 17:00, a Intencja zostaje przeniesiona na Mszę Św. o 18:00.
 • We wtorek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika. W tym Dniu Ksiądz Biskup Jan Zając z Archidiecezji Krakowskiej udzieli na Mszy Św. o 17:00, Sakramentu Bierzmowania  Młodzieży z Klas 8. Pamiętajmy w modlitwie o przystępujących do Sakramentu Dojrzałości.
 • W środę, 31 maja – Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy Nabożeństwa Majowe.
 • W czwartek, 1 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji Dnia Dziecka pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele i święta o 17:30. Zapraszamy!
 • W sobotę, 3 czerwca – wspomnienie Świętych Męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy.

Grupa Młodzieży Salezjańskiej „ŁASKA” wraz z księdzem  Pawłem wyrażają słowa wdzięczności za życzliwe przyjęcie oraz zebraną kwotę 7525 zł na wyjazd, na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. „Bóg zapłać!”

Próba dla Dzieci przed Rocznicą Komunii Świętej odbędzie się w czwartek, 1 czerwca po Mszy Świętej o 18:45. Zapraszamy!

W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00 połączone z Nabożeństwem Czerwcowym.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00. Zapraszamy Dzieci, które będą przeżywały Rocznicę Komunii Świętej.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.
  Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 3 czerwca odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny rozpoczynamy od 9:00. 

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu uczniowie z klasy 4 na Mszy Św. o 10:30 będą przeżywać Rocznicę Komunii Świętej.

Po Mszy Św. o 7:30 odbędzie się spotkanie w salce dla Róż Żywego Różańca. Zapraszamy!

W Broszkowicach przy Krzyżu o 10:00 będzie celebrowana Msza Św. ku czci Św. Medarda:O Bł. w pracy na roli, zachowanie od klęsk i dobre urodzaje dla Mieszkańców Broszkowic”. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele parafialne.

Parafia M. B. Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu zaprasza w niedzielę 4 czerwca Byłych Wychowanków Salezjańskich na Spotkanie. W programie: 9:00 zawiązanie Wspólnoty, 10:00 Eucharystia a po niej Piknik.

Także w tym dniu, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka na Kaplicówkę w Skoczowie ku czci Św. Jana Sarkandra.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Bóg oparł swe dzieło na jednym filarze: miłości”.
Carmen Sylva