Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.04.2019r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DZISIAJ:

 • Przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego.
  O 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
  W Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne
  Caritas oraz Dzień modlitwy za kierowców.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W poniedziałek, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy,
 • We wtorek, 30 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, Patrona Polski,
 • W środę, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika, Modlimy się o Boże Błogosławieństwo dla pracujących, szukających pracy, o godziwe warunki pracy i płacy. Rozpoczynamy MARYJNE NABOŻEŃSTWA MAJOWE – w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele i święta – o 17:30.
 • W czwartek, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
 • W piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Jest to także dzień modlitw w intencjach naszej Ojczyzny i Emigracji. Msze Św. tak jak niedziele.
 • W sobotę, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków i Ludzi Niebezpiecznej Pracy.

W poniedziałek, 29 kwietnia ZAPRASZAMY na uroczystości upamiętniające 79 Rocznice Zbrodni na Polskich Jeńcach Wojennych w 1940 R w ZSRR.

Oficjalne obchody rozpoczną się o 9:15 w kościele księży Salezjanów, a następnie w naszym kościele przy Tablicy, o 10:40 nastąpi złożenie kwiatów, a o 11:00 Msza Św.  Program na plakacie.

Także w poniedziałek, o 17:00 ZAPRASZAMY do kościoła, Uczniów Klas 7, którzy w przyszłym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, na SPOTKANIE FORMACYJNE.

Z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, we wtorek, 30 kwietnia wyrusza VII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie Pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium w piątek, 3 maja.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 • Pierwszy czwartek. Podczas Nabożeństwo Majowego, po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
 • Pierwszy piątek – z racji uroczystości Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa połączone z Nabożeństwem Majowym o 17:30.
  Okazja do SPOWIEDZI przed Mszami Świętymi.
 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo pierwszych sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec, o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

W sobotę, 4 maja – odwiedziny Chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W przyszłą niedzielę, 5 maja, na Mszy Św. o 10:30 będziemy przeżywać DZIEŃ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Zbiórka Dzieci i Rodziców przed kościołem o 10:20.  Prosimy Parafian niezwiązanych z Uroczystością, aby wybrać uczestnictwo we Mszach Świętych na innych godzinach.

Spowiedź Święta dla Dzieci Pierwszokomunijnych w sobotę 4 maja od 14:00 (Nabożeństwo Pokutne i spowiedź). Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty także rodziny Dzieci Komunijnych.

Prosimy o modlitwę w intencji Dzieci i Ich Rodzin o dobre przygotowanie i przeżycie tego Dnia.

W niedzielę, o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. Ponad to Wspólnota Bł. Małgorzaty Szewczyk zaprasza w każdy wtorek, o 19:30 do klasztoru na spotkania.

Także w przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.

Przypominamy i zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii i na plakatach.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „Źródło”!

Z Dzienniczka Św. Faustyny:
„Polskę szczególnie umiłowałem,
a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości.
Z niej wyjdzie iskra,
która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”…
 „Jezu ufam Tobie”.