Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 SIERPNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 SIERPNIA 2023 R.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Księdza Rafała Jakubca oraz Księdza Sławomira Pietraszkę, którzy na mocy Dekretu Księdza Biskupa Ordynariusza, jako Wikariusze przybyli do naszej Parafii. Życzymy owocnej pracy duszpasterskiej, Darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej Wniebowziętej oraz zapewniamy o modlitwie. „Szczęść Boże”!!!
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

 WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek, 1 września – wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przeżywamy 84 Rocznicę niemieckiej agresji na Polskę. Módlmy się o pokój i bezpieczną przyszłość dla naszego Narodu. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolna i niepodległą Polskę.

W środę, 30 sierpnia, w naszym kościele przypada Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o 8:00  –  wystawienie  Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne. Na wyznaczone godziny zapraszamy:

Od 8:45 do 10:00 – Parafian z Dworów;

Od 10:00 do 11:00 – Parafian z Babic i Broszkowic;

Od 11:00 do 12:00 – Parafian z Ulicy Arciszewskiego oraz z Miasta ;

Od 12:00 do 15:00 – przerwa w Adoracji

Od 15:00 do 16: 00 – ŻYWE  RÓŻE RÓŻAŃCOWE;

Od 16:00  do 17:00 – Parafian z Osiedla Błonie;

Od 17:00 do 17:30 – Dzieci ze Szkół Podstawowych oraz Młodzież;

Od 17:00  do 17:30 – Ministrantów, Lektorów, Wspólnotę Oazową;

O 17:30 –  Nabożeństwo Eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Zachęcamy   Parafian, o ofiarowanie chwili czasu, by spotkać się z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie Ołtarza na modlitwie i włączyć się w Wieczystą Adorację Kościoła Diecezjalnego.

W czwartek, 31 sierpnia w 43 Rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”, zapraszamy na Mszę Św. o 18:00 w Intencji Ojczyzny, Członków Solidarności oraz Ich Rodzin.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i  18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.
  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.                                                                                       Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 2 września, odwiedzimy Chorych i Starszych Parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii Osoby, do których pójdziemy. Rozpoczęcie odwiedzin o 9:00.

 Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej Parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, zapraszamy na Spotkanie duszpasterskie, w sobotę 2 września 2023 r. po Mszy Św. wieczornej, do sali na plebanii.

W niedzielę, 3 września –  Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce. Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Katechetów, Scholę, Oazę Dzieci Bożych, Ministrantów, Lektorów oraz Rodziców. Będzie to okazja, aby podczas Eucharystii rozpocząć Nowy Rok Szkolny, Katechetyczny i Formacyjny oraz poświęcić tornistry z podręcznikami, zeszytami i przyborami szkolnymi Pierwszoklasistów. Módlmy się o Dary Ducha Świętego dla Uczniów i Nauczycieli.

Także w przyszłą niedzielę, odbędzie się pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego.

W poniedziałek, 4 września, zapraszamy Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o 18:00, a po niej  Spotkanie w Salce Katechetycznej. Obecność Obowiązkowa!

W czwartek, 7 września po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy do kościoła, Kandydatów z Klas 8, rozpoczynających przygotowanie do  Sakrament Bierzmowania oraz Ich Rodziców. Obecność Obowiązkowa!

Przedstawiciele Parafialnej Rady z Harmęż, zwracają się z prośbą do naszych starszych parafian, o informacje na temat ich sztandaru kościelnego: Św. Wita i M. B. Szkaplerznej z 1956 r. (kto ufundował, kiedy było poświęcenie, czy są zdjęcia z tej uroczystości, dlaczego tacy Patronowie). Informacje prosimy przekazywać do naszej kancelarii. Dziękujemy!

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

I już po wakacjach … .

Bogu dziękujmy za udane wakacje, bezpieczne wyjazdy, ciekawe spotkania.

Za Rok znów będą wakacje … .

  

CYTAT NA DROGĘ:

„Pokój przychodzi wtedy, gdy wyciągam na światło dzienne skrzętnie chowane w zakamarkach  wypielęgnowane urazy i wyrzucam je precz.”

Tom Wright