Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.12.2020R.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

DZISIAJ: 

  • Na Mszy Św.  o 10:30 pragniemy dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • W czwartek, 31 grudnia – wspomnienie Św. Sylwestra, papieża. Jest to także ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne o 16:00, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Msza Św. o 17:00. Można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.
  • W piątek, 1 stycznia 2021 r. – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Z racji wprowadzenia ograniczeń czasowych i w przemieszczaniu się, nie będzie Mszy Św. o 6:00, a Intencja zostanie odprawiona na Mszy Św. o 7:30. Jest to także Pierwszy Piątek Miesiąca. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego odprawimy o 17:30. Zapraszamy.
  • W sobotę, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W niedzielę, 3 stycznia, zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Spotkanie Opłatkowe. W programie o 14:00 Msza Św., dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym Spotkaniu.

Informujemy Parafian, że w tym roku duszpasterskim (grudzień 2020 / styczeń 2021) nie będzie Kolędy w Tradycyjnej formie.

Proponujemy, aby 6 stycznia 2021, w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na Mszach Świętych zostały poświęcone kreda i kadzidło, które to Przedstawiciele Rodzin zabiorą do swych Domów i kredą napiszą tradycyjne: K+M+B+2021.

Następnym etapem będzie zaproszenie Parafian z danego Rejonu Parafii na Mszę Św. w niedziele, o godzinie 14:00 do kościoła lub kaplicy na wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd i udzielenie Parafianom Błogosławieństwa Kolędowego.

Harmonogram odprawiania Mszy Św. zostanie podany 6 stycznia w Święto Trzech Króli przy poświęceniu kredy.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
„Jeśli w dniu Pięćdziesiątnicy przez dar Ducha Świętego Kościół rodzi się
i wychodzi na drogi świata, to momentem decydującym dla jego tworzenia się
jest z pewnością ustanowienie Eucharystii w Wieczerniku”.