Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.01.2019r.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

 • W Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dworach, o 9:00, Zespół „Dworzanie” wystąpi z koncertem kolęd. Zaśpiewa także podczas Mszy Św. o 9:30. Zapraszamy!
 • O 16:00 w salce katechetycznej odbędzie się Spotkanie Opłatkowe i Kolędowe dla Ministrantów i Lektorów wraz z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy!
 • Przeżywamy 74 rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz – Birkenau i Miasta Oświęcimia spod okupacji Niemiec Hitlerowskich. Pamiętajmy o Ofiarach i módlmy się o pokój.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W poniedziałek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,
 • W czwartek, 31 stycznia – uroczystość Św. Jana Bosko, kapłana,
 • W sobotę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. w tym dniu o: 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Na każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie gromnic. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z okazji Święta Życia Konsekrowanego pamiętajmy w modlitwie o Siostrach i Braciach zakonnych.

Wyrażamy słowa wdzięczności za Ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Zebrano 8600 zł. „Bóg zapłać”!

W sobotę, 26 stycznia, zakończyliśmy WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄKOLĘDĘ. Wyrażamy serdeczne PODZIĘKOWANIE wszystkim PARAFIANOM, Którzy przyjmowali nas do swoich Domów: za Wspólną Modlitwę w gronie Rodziny, za okazję do rozmowy i poznania Waszych Radości i Trosk. BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY i gościnne przyjęcie.

Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności czy uchybienia, które wynikły z odwiedzin kolędowych.

W intencji PARAFIAN, Których odwiedziliśmy po Kolędzie odprawimy Msze Św.: w niedziele: 3 lutego o 10:30 oraz  10 lutego o 12:00.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
 • Pierwsza sobota – Nabożeństwo Pierwszych Sobót, Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec, o 8:00 Msza Św. a po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” zaprasza w czwartek, 31 stycznia o 16:00 na wykład Ks. Piotra Leśniaka Pt. „Doskonałości Ducha Świętego”. Szczegóły na plakacie.

W sobotę, 2 lutego zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na Spotkanie Opłatkowe. W Programie: o 18:00 Msza Św. w Waszej Intencji, a po niej spotkanie przy Stole w salce katechetycznej.

Także w sobotę – odwiedziny Chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych  z racji święta rozpoczynamy o 10:00.

W przyszłą niedzielę, 3 lutego po Mszy Św. o 8:00, Zmiana Tajemnic Różańca w salce katechetycznej.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

W związku z planami Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, o likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 3, na ul. I. Krasickiego, Rodzice Uczniów tej Szkoły planują następujące Inicjatywy obronienia tej Placówki Dydaktycznej z Tradycjami:

 • Dzisiaj będą stać przy kościele od 8:00 do 18:45 i informować o sytuacji oraz zbierać podpisy pod Petycją.
 • W poniedziałek, 28 stycznia o 17:00 zebranie w Szkole Podstawowej Nr 3 z Radnymi Miasta i Mieszkańcami.

Ważne jest, aby zadeklarować ile Dzieci może być przyjętych na Nowy Rok Szkolny 2019/2020 i w następnych latach oraz wesprzeć Inicjatywę Rodziców Zdesperowanych planami likwidacji tej szkoły.

Sługa Boży Prymas Wyszyński mówił:
„Gdy widzimy, co ludzie wyprawiają z Kościołem, z Chrystusem żyjącym w Eucharystii,
z Mszą św., Ewangelią, krzyżem, mówimy,
że Bóg był bardzo odważny, powierzając to wszystko ludziom”.