Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.11.2022R.

1 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

 • Rozpoczynamy okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, w salce Domu Katechetycznego po Mszach Św. od 2 Niedzieli Adwentu oraz w Zakrystii i  Kancelarii w godzinach jej otwarcia.
 • Serdecznie witamy Ks. Roberta Samsela, Dyrektora Wydziału Gospodarczego Kurii Bielsko – Żywieckiej. Podczas kazań przybliży  postać Bł. Siostry Imeldy oraz Jej  drogę do świętości.  W prezbiterium znajduje się obraz Błogosławionej oraz Jej Relikwie. Na Mszy Św. o 12:00 będziemy przeżywać uroczystość wprowadzenia Relikwii Błogosławionej Siostry do naszej Świątyni. Jadwiga Żak, nasza parafianka, została ochrzczona w kościele parafialnym przy tej chrzcielnicy, następnie realizując powołanie wstąpiła do Zgromadzenia Nazaretanek, a 1 sierpnia 1943 r. została rozstrzelana przez Niemców wraz z Siostrami w Nowogródku. Będą nam towarzyszyły Siostry Nazaretanki.
 • Druhowie z OSP Oświęcim po Mszach Św., będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie na nowy rok. Strażacy proszą o wsparcie tej akcji, bo z uzyskanych funduszy mogą finansować zakup sprzętu oraz środków ratowniczo – gaśniczych i pomagać w chwilach zagrożenia życia i mienia. „Bogu na Chwałę, Ludziom na Pożytek”. Z najlepszymi życzeniami dla Mieszkańców Oświęcimia – Strażacy Ochotnicy.
 • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • W środę, 30 listopada – święto Św. Andrzeja Apostoła.
 • W sobotę, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Zapraszamy na Msze Św.  RORATNIE, które będą  odprawiane od  poniedziałku  do  piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty. 

Caritas Polska rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE. Zachęcamy do kupna tych świec w Zakrystii lub w Kancelarii, w godzinach otwarcia oraz od przyszłej Niedzieli w salce katechetycznej. Minimalna Ofiara za świecę małą to 10 zł., a za dużą 25 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – o 16:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 17:30.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem tajemnicy i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.
  Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 3 grudnia, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. Następne odwiedziny będą w środę 21 grudnia.

W poniedziałek, 26 grudnia, w Święto Świętego Szczepana pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

 • W niedzielę, 4 grudnia z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie  obchodzony w Kościele, w Polsce  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie można złożyć OFIARY do puszek  przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!
 • Także po  Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie  ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
 • W tym dniu na Mszę Św. o 9:00 zapraszamy Górników, aby uczcić Ich Patronkę Św. Barbarę i modlić się w Intencji Górników oraz Ich Rodzin.

Przypominamy i zapraszamy na  SPOTKANIA FORMACYJNE WSPÓLNOTY NASZEJ PARAFII

 • W środy o 19:00 OAZA DOROSŁYCH – adoracja w kościele, spotkanie w salce.
 • W piątki OAZA MŁODZIEŻOWA – Msza Św.  o 18:00, Spotkanie w salce.
 • W soboty  od 9:00 do 11:00SCHOLA, OAZA DZIECI BOŻYCH.
 • W soboty o 8:30 – MINISTRANCI, LEKTORZY, KANDYDACI.

Pragniemy powitać nowych uczestników, którzy poprzez formację chcą doskonalić siebie i służyć Parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:  Uczyńmy nasz Adwent prawdziwą tęsknotą, prawdziwym wołaniem, by przyszedł Pan a On przyjdzie… i będzie święto!”. Laureta Kobylińska