Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.092020R.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMUJEMY, ŻE KSIĘŻA NASZEJ PARAFII ZNAJDUJĄ SIĘ NA KWARANTANNIE DO CZWARTKU, 1 PAŹDZIERNIKA BR. BĘDĄ ICH ZASTĘPOWAĆ KSIĘŻA ZAPROSZENI z SĄSIEDNICH PARAFII.

KOŚCIÓŁ NIE BĘDZIE ZAMKNIĘTY. MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE NA WYZNACZONĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ w TYGODNIU NIE ZNAJDZIEMY ZASTĘPCY, WTEDY  INTENCJA ZOSTANIE ODPRAWIONA w MIESZKANIU KSIĘDZA, a ZAMAWIAJĄCYCH MSZĘ ŚWIĘTĄ PROSIMY o MODLITWĘ w KOŚCIELE.

W PRZYPADKU PRAGNIENIA SKORZYSTANIA ZE SPOWIEDZI ŚW. PROSIMY, ABY UDAĆ SIĘ DO SĄSIEDNICH PARAFII.

W KANCELARII BĘDZIE PRACOWAŁA TYLKO PANI MARIA. SPRAWY DO ZAŁATWIENIA z KSIĘDZEM PROSIMY ODŁOŻYĆ NA CZAS PÓŹNIEJSZY.

WIZYTACJA KSIĘDZA BISKUPA BĘDZIE OGRANICZONA TYLKO DO NIEDZIELI, 4 PAŹDZIERNIKA i WTEDY  NA MSZY ŚW. o 12:00 BĘDZIE UDZIELONY SAKRAMENT BIERZMOWANIA. SPOWIEDŹ DLA KANDYDATÓW BĘDZIE w SOBOTĘ, 3 PAŹDZIERNIKA o 9:00.

PROSIMY o MODLITWĘ i WYROZUMIAŁOŚĆ ORAZ o PRZEKAZANIE TYCH INFORMACJI INNYM PARAFIANOM. DZIĘKUJEMY!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika,
  • We wtorek, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • W środę, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
  • W czwartek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Modlitwa Różańcowa w naszym kościele będzie w niedziele o 17:30, a w tygodniu o 17:15. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych!
  • W piątek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – po Mszy Św. o 18:00 modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem Tajemnicy Różańca i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu.

Zachęcamy Parafian i Młodzież przed Bierzmowaniem, aby ten czas Pierwszego Czwartku, Piątku i Soboty potraktować jako Duchowe Przygotowanie do Wizytacji. Skorzystajmy ze Mszy Św., Nabożeństw Różańcowych i Sakramentu Pokuty.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie formacyjne w środę, 30 września do salki katechetycznej. Program na plakacie.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym od czwartku, 1 października przyjmujemy na „WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św.: w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 7:30 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

W sobotę, 3 października odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 10:00.

PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ
BISKUPA ROMANA PINDLA

7:30 – POWITANIE KANONICZNE KSIĘDZA BISKUPA w NASZYM KOŚCIELE i WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ. MSZA ŚWIĘTA, SŁOWO BISKUPA ORAZ MODLITWA ZA ZMARŁYCH;

NA KAŻDEJ MSZY ŚW. SŁOWO BISKUPA PO OGŁOSZENIACH;

10:30 – MSZA ŚWIĘTA z UDZIAŁEM RODZICÓW ORAZ DZIECI i MŁODZIEŻY SZKOLNEJ; PRZEKAZANIE TEKSTÓW BŁOGOSŁAWIEŃSTWA w DOMACH;

12:00 – MSZA ŚW. POD PRZEWODNICTWEM KS. BISKUPA, KAZANIE i UDZIELENIE MŁODZIEŻY SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. PODZIĘKOWANIE ZA WIZYTACJĘ.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Dopiero wtedy osiąga się wielkość i wtedy się ona ujawnia,
gdy człowiek umie służyć.”