Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.06.2021R.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
  • We wtorek, 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła,
  • W sobotę, 3 lipca – święto Św. Tomasza, apostoła,

Na mocy Dekretu Księdza Biskupa Ordynariusza, z dniem 28 sierpnia, Ks. Jacek Orszulik zostaje mianowany Administratorem Parafii Św. Wojciecha w Bulowicach, a Ks. Marcin Gałysa został mianowany wikariuszem Parafii Konkatedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Wyrażamy słowa wdzięczności Ks. Marcinowi i Ks. Jackowi za posługę duszpasterską w naszej Parafii oraz Ich dobroć i życzliwość. „Bóg zapłać”.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE po Mszy Św. wieczornej. 30 czerwca zakończenie Nabożeństw.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W Kancelarii Parafialnej od 1 lipca, rozpoczynają się zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2021r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM POJEDNANIA …”. Organizator nie zapewnia noclegów, dlatego przy zapisach na pielgrzymkę podpisujemy deklarację o zapewnionym noclegu oraz zapoznaniu się i przestrzeganiu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 20 jest ograniczona ilość osób z naszej Parafii. Więcej informacji u Ks. Macieja i na plakacie.

W sobotę, 3 lipca odwiedzimy Chorych i Starszych Parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 4 lipca po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy!

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. „Dzieci Oświęcimia”, zwraca się z prośbą o POMOC dla POGORZELCÓW z Nowej Białej. Na afiszu znajduje się co konkretnie jest potrzebne oraz telefon kontaktowy i gdzie trzeba dostarczyć przekazywane dary (remiza OSP przy ul. Zaborskiej).

Urząd Miasta Oświęcim, zwraca się do Mieszkańców z informacją i przypomnieniem na temat Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań. Więcej informacji na afiszu.

Wszystkim PARAFIANOM, wyjeżdżającym na wakacje, urlopy, rekolekcje i odpoczywającym w domach oraz GOŚCIOM odwiedzającym ZIEMIĘ OŚWIĘCIMSKĄ, na czas letniej kanikuły ŻYCZYMY miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz prosimy Boga, aby wakacje były szczęśliwe. Niech Dobry Bóg nam błogosławi, ma w swej opiece i zachowa od wszelkiego złego.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Eucharystia objawia się zatem jako zwieńczenie wszystkich sakramentów, dzięki którym osiągamy doskonałą komunię z Bogiem Ojcem przez utożsamienie się z Jednorodzonym Synem, dzięki działaniu Ducha Świętego”.