Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.03.2022R.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 12:00 zostanie zaprzysiężona Parafialna Rada Duszpasterska. Zostali wybrani następujący Członkowie: Pani Anna Bartula, Pani Dorota Lubińska, Pani Marta Brzeziecka, Pan Karol Przewoźnik oraz Pani Agnieszka Greczanik. Mianowani przez Ks. Proboszcza: Siostra Benigna Przełożona Sióstr Serafitek, Pani Katarzyna Kozubek, organistka, Pani Maria Skrzypaszek, Pani Urszula Rembiesa, Pani Anna Lichańska. Z urzędu: Pani Renata Kozik, katechetka, Księża Wikariusze, Ks. Proboszcz. Wybranym i Mianowanym serdecznie Gratuluję i życzę owocnej współpracy. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do wyboru Rady: zgłaszającym Kandydatów, Członkom Komisji Wyborczej oraz Wyborcom.
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Ks. Michał. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 8070 zł. , a przelewy bankowe to 3400 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Caritas Diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki i Baranki. Minimalna Ofiara za małą świecę i baranka to 10 zł., za dużą świecę to 20 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W środę, 30 marca o 16:30 w kościele odbędzie się próba przed I Komunią Świętą dla Dzieci z Klas 3. Obecność Obowiązkowa!!!

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DROGI KRZYŻOWEJ odprawianej w piątki: o 8:30 – dla Dorosłych, o 16:30 – dla Dzieci, o 17:15 – dla Młodzieży i Dorosłych oraz GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:00.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych.

W dniach od 1 do 3 kwietnia BR, w Harmężach odbędą się XX Dni Kolbiańskie – „Maksymilian Kolbe, Bratem Wszystkich Ludzi”. Więcej informacji na plakacie.

W niedzielę, 3 kwietnia po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy!

Także w przyszłą niedzielę, przy wyjściach z kościoła, będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 9 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:00. Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W piątek, 8 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta z kościoła Św. Józefa do kościoła Św. Maksymiliana. Będziemy Modlić się O POKÓJ NA ŚWIECIE. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o 18:00, a następnie poszczególne Parafie podejmą trud dźwigania krzyża. Nasz udział to będzie niesienie krzyża od Stacji IV do Stacji V i od Stacji V do Stacji VI.

Zapraszamy Grupy Parafialne oraz indywidualnych parafian do ustalenia kto podejmie ten zaszczyt dźwigania ciężaru krzyża. Proszę zgłaszać się do Ks. Macieja.

Świąteczne odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę, 9 kwietnia. Prosimy zgłaszać Chorych w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi” „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Cierpienie daje nam możliwość upodabniania się do Jezusa i stawania się jedno z krzyżem. Jest to najwspanialszy sposób przybliżania się do Boga”.

Św. Teresa z Kalkuty