Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 MAJA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 MAJA 2024 R.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu modlimy się za wszystkie Mamy w Dniu Ich Święta. Uczniowie z klas Czwartych, na Mszy Św. o 10:30 będą przeżywać Rocznicę Komunii Świętej.

  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W środę, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

  • W czwartek, 30 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

  • W piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe.

  • W sobotę, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z okazji Dnia Dziecka, pamiętajmy w modlitwie w Intencji Dzieci.

W Boże Ciało, Uroczysta Procesja Eucharystyczna przejdzie z kościoła M. B. Wspomożenia Wiernych – ulicami: Jagiełły, Zaborską, Sienkiewicza, Pl. Kościuszki oraz Dąbrowskiego do naszego kościoła, gdzie uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zakończymy Procesję.

O 9:00 rozpocznie się Eucharystia, w Sanktuarium Księży Salezjanów, a po niej wyruszy Procesja.

Prosimy Osoby niosące feretrony i poduszki z symbolami religijnymi o przygotowanie ich wcześniej do procesji. Panów zapraszamy do niesienia baldachimu. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów. Dzieci Komunijne prosimy, aby uczestniczyły w Procesji Bożego Ciała , oraz w czasie Oktawy przy kościele w strojach z Komunii Świętej.

Wszystkich Parafian, a szczególnie mieszkających przy trasie PROCESJI BOŻEGO CIAŁA prosimy o udekorowanie domów i okien symbolami religijnymi, niech to będzie znak wiary, wypływający z czci dla CHRYSTUSA obecnego w NAJŚWĘTSZYM SAKRAMENCIE.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele i święta o 17:30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych. W Oktawie Bożego Ciała połączone będzie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy!

W tym tygodniu przypada:

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.

W niedzielę, 2 czerwca po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

Także w tym dniu, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka na Kaplicówkę w Skoczowie ku czci Św. Jana Sarkandra.

Parafia Św. Maksymiliana organizuje Pielgrzymkę do Rzeszowa, Markowej i Łańcuta w dniach 30 i 31 maja BR. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w tamtejszej kancelarii do wtorku. Więcej informacji na afiszach.

Polecamy czasopisma katolickie.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka”.

Abp S. Wielgus