Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 LISTOPADA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 LISTOPADA 2023 R.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Jest to diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.

  • O 8:30 wystąpi Zespół Śpiewaczy „Dworzanie”, ze śpiewem Pieśni Patriotycznych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym koncercie.

  • Na Mszy Św. o 9:00 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, wraz ze świecami wigilijnymi w salce katechetycznej po Mszach Św. od 1 Niedzieli Adwentu, czyli 3 grudnia oraz w Zakrystii i Kancelarii w godzinach jej otwarcia.

  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja Apostoła.

Do końca listopada, o 17:30 modlimy się na różańcu za Zmarłych Wypominanych. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 2 grudnia odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, które czekają w domach na przyjęcie Sakramentów Świętych. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. Będą jeszcze przedświąteczne Odwiedziny, w sobotę 23 grudnia.

W niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Tematem Programu Duszpasterskiego są słowa: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”.

W przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.

W niedzielę, 31 grudnia BR, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Misyjne Drogi” oraz inne.

CYTAT NA DROGĘ:

Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim. To najlepsze, co można uczynić na tym świecie”.

Peter Rosegger