Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.12.2021R.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

DZISIAJ

  • Na Mszy Św. o 10:30 pragniemy dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 27 grudnia – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  • We wtorek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • W piątek, 31 grudnia – wspomnienie Św. Sylwestra, papieża. Ks. Biskup udzielił dyspensy. Jest to także ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne o 17:00, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem. Msza Św. o 18:00. Można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.
  • W sobotę, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:00 Różaniec. Po Mszy Św. o 7:30 adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

Informujemy Parafian, że w tym roku duszpasterskim grudzień 2021 / styczeń 2022 nie będzie Kolędy w tradycyjnej formie. Proponujemy, aby 6 stycznia 2022, w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na Mszach Świętych zostały poświęcone kreda i kadzidło, które to Przedstawiciele Rodzin zabiorą do swych Domów i kredą napiszą tradycyjne: K+M+B+2022.

Następnym etapem będzie zaproszenie Parafian z danego Rejonu Parafii na Mszę Św. w soboty i niedziele, o wyznaczonych godzinach do kościoła lub kaplicy na wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd i udzielenie Parafianom Błogosławieństwa Kolędowego.

Plan odprawiania Mszy Św. z Błogosławieństwem Kolędowym zostanie podany w niedzielę, 2 stycznia 2022 r.

W sytuacji kiedy nie ma Kolędy w tradycyjnej formie i nie można założyć kartotek, prosimy nowo zamieszkałych Parafian, aby w najbliższym czasie, to jest do końca stycznia 2022 r. w kancelarii parafialnej potwierdzili swój związek z Parafią poprzez założenie Kartoteki Parafialnej.

Księża Salezjanie zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Jasełka. Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Miłość Boża ukazała się wśród nas przez to, że Bóg posłał na świat swego Jednorodzonego Syna , abyśmy dzięki Niemu mieli życie.” Św. Jan Ewangelista