Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.04.2020R.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:

 • Obchodzimy Niedzielę Biblijną. Starajmy się, aby PISMO ŚWIĘTE stało się naszą codzienną LEKTURĄ. Zachęcamy do wspólnego i głośnego czytania w rodzinach, Ewangelii wg Św. Mateusza.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych” o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W środę, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,
 • W piątek, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo dla pracujących, szukających pracy, zagrożonych utratą pracy, o godziwe warunki pracy i płacy.

  Rozpoczynamy MARYJNE NABOŻEŃSTWA MAJOWE – w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele i święta – o 17:30. Na ten dzień Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych,

 • W sobotę, 2 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (przeniesiona z niedzieli 3 maja).

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 17:00 do 18:00. Będą wyznaczone 2 konfesjonały.                Prosimy o zastosowanie środków bezpieczeństwa przy korzystaniu ze Spowiedzi i Komunii Świętej.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

W poniedziałek, 27 kwietnia, po Mszy Św. wieczornej (ok. 18:35) ZAPRASZAMY Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych do kościoła na SPOTKANIE w celu omówienia terminu Komunii Świętej i sposobu jej przeprowadzenia.

Przypominamy, że od 20 kwietnia władze państwowe dały możliwość większej liczby uczestniczących w Mszach Świętych – w naszym kościele jest to liczba 40 osób, a w kaplicy NSPJ na cmentarzu komunalnym 13 osób, zachęcamy do przychodzenia na Eucharystię w tygodniu i w niedziele.

Będzie także można skorzystać ze Spowiedzi Świętej. Kapłan będzie oczekiwał w konfesjonale pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Św. 

Przy pogrzebach na cmentarzu może uczestniczyć do 50 osób.

Apelujemy o zachowanie środków ostrożności zalecanych przez Ministra Zdrowia i SANEPID – zachowania bezpiecznej odległości oraz zakrywania ust i nosa maseczkami !

Więcej Informacji i wskazań znajduje się w Gablotce, na drzwiach kościoła i kaplicy cmentarnej oraz na Stronie Internetowej Parafii.

Podajemy numer konta bankowego dla tych Parafian, którzy pragną wesprzeć finansowo funkcjonowanie Parafii: BANK PEKAO S.A.: 25 1240 4155 1111 0000 4629 7853 „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o 7:30, ZMIANA Tajemnic Różańca w salce katechetycznej.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Kardynał Wyszyński nauczał:
„Jeżeli z dłoni Narodu wypadnie Ewangelia,
nie uratują jego poziomu moralnego, społecznego i kulturalnego żadne manifesty
czy programy polityczne”.