Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.03.2023R.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ

  • Przy drzwiach wyjściowych z kościoła, będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej. „Bóg zapłać”
  • O 17:00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację wielkanocną.

Zapraszamy do  udziału w NABOŻEŃSTWACH WIELKOPOSTNYCH: 

  • # DROGA  KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli, o 17:00 – Dzieci, o 18:45 – Młodzież i Dorośli.
  • # GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00. 

Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za świecę to 15 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. „Bóg zapłać”.

W piątek, 31 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta, z kościoła Św. Maksymiliana do kościoła Św. Józefa. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o 18:30, a następnie poszczególne Parafie poniosą krzyż przy wyznaczonych Stacjach. Nasz udział to będzie niesienie krzyża przy Stacji VII i VIII. Zapraszamy Grupy Parafialne oraz indywidualnych parafian do niesienia krzyża. Prosimy zgłaszać się w zakrystii. Informacje na plakacie.

Parafia Św. Józefa na Zasolu zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie Mszą Św. w piątek 31 marca BR o godzinie 18:00. Informacje na plakatach.

Świąteczne odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę, 1 kwietnia od godziny 9:00. Prosimy zgłaszać Chorych w zakrystii lub kancelarii.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.

Chór kameralny z parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu serdecznie zaprasza wiernych z Oświęcimia i okolic na koncert „Muzyka na Wielki Post”, który odbędzie się w sobotę 1 kwietnia 2023 r. o godzinie 17:00, w naszym kościele.

W niedzielę, 2 kwietnia, przypada NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ czyli PALMOWA. Na każdej  Mszy Św. odbędzie się poświęcenie palm. 

O 10:30 gromadzimy się na placu obok figury Św. Józefa, gdzie nastąpi poświęcenie palm i  procesjonalnie wyruszymy do kościoła na Eucharystię. Zapraszamy Dzieci z palmami. Po Mszy Św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę wykonana własnoręcznie. 

W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

Także w przyszłą niedzielę, o godzinie 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski i Czuwanie związane z 18 rocznica śmierci Papieża Polaka, Jana Pawła II. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem obrony i poparcia autorytetu Świętego Jana Pawła II – Kardynała Karola Wojtyły.

Fundacja Im. Brata Alberta działająca w Dworach zaprasza w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia w godzinach od 7:00 do 13:30 na Wielkanocny Kiermasz, który będzie przy kościele Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację społeczną Podopiecznych Fundacji.

Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” w Oświęcimiu organizuje w niedzielę, 2 kwietnia  od 9:00 do 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury, Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny. Dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 8 miesięcznego Kubusia Falińskiego.

W dniach od 31 marca do 6 kwietnia 2023 r., Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do Naszego Kina na projekcję filmu poświęconego Św. Józefowi, Pt. „OPIEKUN”. Terminy projekcji na plakacie.

Kuria Diecezjalna Bielsko – Żywiecka organizuje Pielgrzymkę Dziękczynną, za Dar Życia Św. Józefa Bilczewskiego, do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 10 czerwca 2023 r. Jako Parafie Dekanatu Oświęcimskiego planujemy wyjazd z noclegiem 9 i 10 czerwca (piątek i sobota). Koszt Pielgrzymki to 310 zł. Ilość miejsc ograniczona (10 osób). Więcej informacji na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Modlitwa jest kluczem, który otwiera drzwi poranka oraz zamyka drzwi wieczoru. Od samego Boga przez modlitwę przychodzi cała nasza silą”.
M. Gandhi