Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.02.2023R.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ

  • W parafii Św. Józefa na Zasolu, będziemy przeżywać Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. O 12:30 Msza Św. w Ich Intencji.
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Ks. Mirosław Kareta. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację wielkanocną. „Bóg zapłać”!

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W sobotę, 4 marca – święto Św. Kazimierza, królewicza.

Podczas „Składki na Ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji zebrano kwotę: 7450 . „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 połączone z Drogą Krzyżową. Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.
  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci Poczętych.
    Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W sobotę, 4 marca odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

Zapraszamy do  udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: 

  • DROGA  KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli, o 17:00 – Dzieci, o 18:45 – Młodzież i Dorośli.
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację wielkanocną. „Bóg zapłać”!

W niedzielę, 5 marca po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

Informujemy, że od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, to jest od 19 marca, będziemy przeżywać Parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Porosło, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Duszpasterz Akademicki. Zapraszamy!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 1 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 7:45. Opłata za autokar od osoby – 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Prosimy o szybką decyzję przy zapisach. Dziękujemy!

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ: „Wiara religijna jest rzeczą, którą należy samemu zdobyć, a nie dziedziczyć”.
Władysław Tatarkiewicz