Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.01.2020R.

 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ: 

  • W Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dworach, o godzinie 9:00, Zespół „Dworzanie” wystąpi z koncertem kolęd. Zaśpiewa także podczas Mszy Św. o 9:30. Zapraszamy!
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,
  • W piątek, 31 stycznia – uroczystość Św. Jana Bosko, kapłana. Z racji uroczystości w naszym mieście nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Wyrażamy słowa wdzięczności za Ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Zebrano 6730 zł. „Bóg zapłać”!

W sobotę, 25 stycznia, zakończyliśmy WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄKOLĘDĘ. Wyrażamy serdeczne

PODZIĘKOWANIE wszystkim PARAFIANOM, którzy przyjmowali nas do swoich Domów: za Wspólną Modlitwę w gronie Rodziny, za okazję do rozmowy i poznania Waszych Radości i Trosk. BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY i gościnne przyjęcie.

Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności czy uchybienia, które wynikły z odwiedzin kolędowych.

W intencji PARAFIAN, których odwiedziliśmy po Kolędzie odprawimy Msze Św.: w niedziele: 9 lutego o 12:00 oraz  16 lutego o 10:30.

Siostry Serafitki wraz ze Wspólnotą Błogosławionej Matki Małgorzaty serdecznie zapraszają na UWIELBIENIE, we wtorek 28 stycznia o 19:30 do kościoła Sióstr Serafitek.

W tym tygodniu przypadają: pierwsza  sobota miesiąca.

  • Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
    Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W poniedziałek, 27 stycznia, będziemy przeżywać 75 rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz – Birkenau i Miasta Oświęcimia spod okupacji Niemiec Hitlerowskich. Pamiętajmy o Ofiarach i módlmy się o pokój. Program zamieszczony jest na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie gromnic. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z okazji Święta Życia Konsekrowanego pamiętajmy w modlitwie o Siostrach i Braciach Zakonnych i prośmy Boga o nowe powołania. Po Mszy Św. o 7:30, Zmiana Tajemnic Różańca w salce katechetycznej.

Także w niedzielę, zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na Spotkanie Opłatkowe. W Programie: o 18:00 Msza Św. w Waszej Intencji, a po niej spotkanie przy Stole na Plebanii.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Mały Gość”!

Zapraszamy na II Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 13 do 15 marca 2020. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska. Hasłem przewodnim są słowa: „Źródło Życia”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii oraz na plakatach.

Słowa Prymasa Wyszyńskiego:
„Dobre czyny rodzą w duszy światłość,
powodują wewnętrzne odprężenie, radość i duchową swobodę”.