Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –25 LUTEGO 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –25 LUTEGO 2024 R.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Dzieci AfrykiDzieło „Ad Gentes”.

  • O 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas Nabożeństwa jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać”!

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH:

# DROGA KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli; o 17:00 – Dzieci; o 18:40 – Młodzież i Dorośli;

# GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00 z kazaniem pasyjnym.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

Pierwszego marca przeżywamy Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych, Wyklętych. W związku z tym zapraszamy na Spotkanie Patriotyczne poświęcone tematyce podziemia antykomunistycznego w latach 1944 – 1963. Odbędzie się ono w czwartek, 29 lutego po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej. Prelekcję przygotował Ks. Rafał, wikariusz.

Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w piątek, 1 marca o 16:30 w salce. Zapraszamy!

W sobotę, 2 marca odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, które czekają w domach na przyjęcie Sakramentów Świętych. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. Będą jeszcze przedświąteczne Odwiedziny, w Wielką Środę 27 marca.

  • W niedzielę, 3 marca po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!

Od  25 lutego do 7 kwietnia 2024 r. trwają zapisy na XII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Zapisy za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl. lub najbliżej nas w Parafii Kęty Podlesie. Wierni zapisujący się na pielgrzymkę wypełniają kwestionariusz i wnoszą opłatę na cele organizacji pielgrzymki w wysokości 100 zł. Szczegóły dostępne są na plakatach i na stronie www.faustyna.bielsko.pl.

Bractwo Trzeźwości z Parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości naszego narodu w sobotę 2 marca 2024 r. na terenie Muzeum  KL Birkenau w Brzezince. Początek o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci. Po Drodze Krzyżowej zostanie odprawiona Msza Święta o 13:30 w kościele św. Maksymiliana.

Informujemy, że od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, to jest od 10 marca, będziemy przeżywać Renowacje Misji Świętych. Tematem są słowa: „Ukochać Kościół”. Nauki rekolekcyjne poprowadzi Ks. Krzysztof Poświata, Michalita. Program podamy w przyszłą niedzielę. Prosimy tak zaplanować czas, aby uczestniczyć w naukach. Zapraszamy!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 23 marca BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach. Wyjazd z Placu Kościuszki obok Sióstr Serafitek o 7:45 . Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Prosimy o szybką decyzję w sprawie wyjazdu.

Także w sobotę, 23 marca o 16:00 w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędzie się przedstawienie „Golgota Jasnogórska” autorstwa Ernesta Bryla w wykonaniu artystów Marcina Stycznia i Heleny Adwent, które wprowadzi nas w klimat Wielkiego Tygodnia. Wstęp – dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów przedstawienia. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie internetowej naszej parafii.

Sołectwo w Broszkowicach zaprasza w czwartek, 29 lutego o 18:00 do Sali OSP w Broszkowicach na spotkanie z Operatorem w sprawie zakładania paneli fotowoltaicznych w ramach Programu Czyste Powietrze.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Oświęcimiu zaprasza Rodziców i przyszłych Pierwszoklasistów na Dzień Otwarty, 29 lutego BR w godzinach od 16:30 do 18:30 oraz zapisu na rok szkolny 2024/2025 od 4 do 15 marca. Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

Człowieku, nie jesteś stworzony ani dla produkcji, ani dla przemysłu, ani dla konta w banku – jesteś stworzony, aby być szczęśliwym i wolnym duchowo człowiekiem.”

Bł. kard. Stefan Wyszyński